Teplické divadlo je podle ředitele největší mimopražské. „700 lidí tady může současně sledovat divadelní představení. Během 10 minut se pak těch 700 lidí může přemístit do jiných sálů,“ přibližuje.
Brněnské vysílání začalo oficiálně 1. září 1924. Oslavy tohoto výročí potrvají celý letošní rok. Lidé se podívají do trezoru bývalé banky, kde rozhlas sídlí, i na koncerty v jeho největším studiu.
Výstavu Století českých zednářů připravili sami členové lóží. A možná k další takové výstavě dojde až za sto let, neboť ne všichni zednáři mají rádi pozornost a dovolí své rituální předměty ukazovat.
V posledních letech prošlo vysílání Českého rozhlasu několika výraznými změnami. Z analogového přešlo na digitální vysílání. A snaží se využít i nástup umělé inteligence.
Aneta Langerová, Chinaski nebo Lenka Filipová vystoupí 18. května v pražských Riegrových sadech. Mají k tomu dobrý důvod, slavit se tam bude 100 let rozhlasového vysílání na našem území.
Už za dva měsíce, 18. května, vystoupí v Riegrových sadech v Praze desítky interpretů, kteří společně s posluchači oslaví 100 let rozhlasového vysílání na českém území.
Český rozhlas oslaví 100. narozeniny koncertem v Riegrových sadech. Na obrovském pódiu budou hrát a zpívat desítky hudebníku jako jsou kapela Mirai nebo Lenka Filipová.
BBC v úterý oslaví 100 let od založení a je tak nejstarším vysíláním veřejné služby na světě. Český rozhlas toto výročí čeká za rok, je tedy druhým nejstarším veřejnoprávním vysíláním na světě.
Baníkovské pokřiky se teď Ostravou nesou ještě častěji než jindy. Slezský fotbalový klub Baník Ostrava si celý rok připomíná 100 let od podpisu zakládací listiny.
Bantinga napadlo, že hledaný hormon po vyoperování slinivky zreaguje s dalšími látkami a ztratí tak své účinky. Před vyoperováním orgánu pokusného zvířete proto slinivku podvázal a uspěl.
O Radzymin se vedly těžké třídenní boje a město třikrát přecházelo z jedněch rukou do druhých. Když bolševici vstoupili do Radzyminu, okamžitě začali organizovat sovětskou moc.
Orlík vznikl na konci května 1918 jako improvizovaný obrněný vlak. Později se legionářům podařilo ukořistit jiný, a to nejmodernější vojenský vlak té doby v Rusku, který s Orlíkem spojili.
Málokterá armáda měla před sto lety svoji uměleckou úderku. Českoslovenští legionáři ji ale měli, šlo o divadelní komandu a plnila stejné úkoly jako o mnoho let později třeba zpěvačka Marlen Ditrich.
V následujících deseti letech by se měl podle statistického úřadu počet stoletých a starších zhruba zdvojnásobit. Tohoto věku se budou dožívat silné poválečné generace.
Udržení církevního vlivu ve školství. To byl program Československé strany lidové v prvních desetiletích. Předchůdkyně KDU-ČSL měla ustavující zemský sjezd přesně před sto lety - 5. a 6. ledna 1919.
V jednu hodinu po poledni 21. prosince roku 1918 bylo na pražském Wilsonově nádraží hodně těsno. Davy lidí vyhlížely vlak. Seděl v něm první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.
Jeden z otců nezávislého Polska Józef Pilsudski se dostal z vězení, když simuloval schizofrenii. Polsko si připomíná sto let od znovuzískání nezávislosti.
Svět si v neděli připomíná sté výročí konce první světové války. V Paříži se uskutečnila vzpomínková ceremonie, na kterou dorazilo na sedm desítek hlav států a vlád.
Přesně před sto lety - v noci ze 16. na 17. července 1918 - bolševici zastřelili posledního ruského cara Mikuláše II., jeho ženu Alexandru Fjodorovnu, jejich pět dětí, osobního lékaře a služebnictvo.
Den poté, co Masaryk připlul lodí z Japonska, se 30. dubna 1918 vydal přes Skalisté hory na východ. Tehdy neměl prakticky jinou možnost, než cestovat vlakem - ale mrzet ho to rozhodně nemuselo.
Většina Rusů má o bolševickém převratu, ke kterému došlo v říjnu před sto lety, už jen mlhavé představy. Vyplývá to z nejnovějších sociologických průzkumů Ruské akademie věd.
Památných bitev v našich nejnovějších dějinách není mnoho. Snad nejzásadnější se ale odehrála 1. a 2. července roku 1917. U Zborova totiž slavně zvítězili českoslovenští legionáři.