„Dostal jsem za víkend, řekl bych, nižší tisíce e-mailů. Zvláštní pocit, že vám takto pořád chodí SMS a pořád to drnčí,“ zmiňuje k podpoře od veřejnosti Marek Orko Vácha.
„Pro děti je přechod do samostatného života z dětského domovu je jedním z nejnáročnějších období,“ říká v pořadu Radiožurnálu Ditta Pospíchalová, spoluzakladatelka organizace Dejme dětem šanci.
„Ti, co tam pracují, jsou obrovští srdcaři, protože si nemyslím, že mají takové platy, za které by to dělali,“ říká o zaměstnancích a brněnského centra Fenix jeho klientka Alice Valehrachová.
Iva žila s matkou alkoholičkou do svých osmi let. V seriálu Radiožurnálu popisuje, že její matka měla na prvním místě alkohol a situaci s vlastním dítětem v dětském domově řešit nechtěla.
Vstupenky na tyto dvouhodinové digitální detoxy bývají vyprodané. Vyprodaný byl i večírek v polovině února, kterého se zúčastnilo přes 150 většinou mladých lidí ve věku od 20 do 35 let.
22letá Viktorie letos končí bakalářský obor na vysoké škole. Pokud nepůjde studovat dál, musí z dětského domova. Na samostatný život se připravuje v tréninkovém bytě v Klánovicích.
Anička zažila odebrání z rodiny. Bylo jí deset let, když jí matka sdělila, že půjde do dětského domova. Nyní si zahrála ve filmu Amerikánka a s divadelní hrou Snowflakes se podívala do New Yorku.
„Stejně jako nás každodenně ovlivňuje to, s kým se potkáváme, co posloucháme v rozhlase, tak nás ovlivňuje i to, co vidíme na internetu a sociálních sítích,“ říká antropoložka Marie Heřmanová.
Samuel se dostal do dětského domova náhle. První měsíce pro něj byly hodně těžké. Ale jak říká v časosběrném projektu Radiožurnálu Bydliště: Dětský domov, snaží se věnovat škole a milovanému fotbalu.
„Minimálně jednou denně vyhledává informace o celospolečenském dění prostřednictvím televize 35 % lidí. Stejné procento se obrací na zpravodajské servery," uvádí socioložka Paulína Tabery.
Italce lákající poutníky tvrzením, že socha Panny Marie roní krvavé slzy, nyní hrozí soud. Test DNA prokázal, že krev na soše byla její. Nejedná se o první podezření z podvodu, kterému čelí.
Světový den rádia se slaví od roku 2012, kdy ho vyhlásilo UNESCO. Vznikl na popud Španělské rozhlasové akademie a má připomínat význam rádia a zvuku pro informování veřejnosti.
Miliardář Elon Musk vyzval k uzavření Rádia Svobodná Evropa a Hlasu Ameriky. „Mám pocit, že Elon Musk nepochopil, že tyto stanice nevysílají jenom do Evropy,“ říká moderátor Jakub Železný.
„Někdy je překvapující, že problémy v rámci rodiny, konflikty, minulá traumata, která člověk zažil před 20 lety, se mohou znova aktivizovat. Psychika je velmi silná a mocná,“ popisuje Lenka Krámská.
Řada firem si stěžuje na neefektivitu zaměstnanců při práci z domova. O home office v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus debatují Jana Majorská z Czechitas a personalista Martin Malo.
Cílem běhu je sbírat peníze na výzkum a hledání léku proti neurofibromatóze, dědičnému nádorovému onemocnění, jehož projevy mohou postihovat i kůži. Proto běžci i v únorovém chladu odhalují své tělo.
„Well-being by měl být hlavní hodnotou ve školách,“ říká v podcastu Reparát Českého rozhlasu Plus Petr Chaluš, který se v Národním pedagogickém institutu zaměřuje na osobnostní a sociální výchovu.
Běh začala v Česku pořádat před 10 lety Gabriela Slováková. „Zjistíte, že tam stojíte s vězněm a že se s ním úplně normálně bavíte,“ podotýká. Běh bourá předsudky vůči lidem s trestní minulostí.
Trump v pátek oznámil, že příští týden podepíše výnos, jímž zruší plán svého předchůdce Joea Bidena, který měl postupně ukončit využívání plastových brček federálními zaměstnanci.
Studie, první svého druhu, došla k závěru, že to, jestli žáci ve třídě mohou, nebo nemohou používat mobilní telefon, nesouvisí s tím, jestli mají lepší známky nebo jestli jsou v lepší duševní pohodě.