„Mami, potřebuju pomoct.“ Tak začíná podvodná SMS zpráva, kterou v poslední době ve velkém rozesílají podvodníci. Snaží se oběť nalákat k rozhovoru a vylákat z ní peníze. Jak takový podvod funguje?
Podvodníci využívají například data uniklá z internetových obchodů, kterým zákazníci poskytují své emaily i adresy. Ty mohou využít k účinnějšímu vydírání a získat z googlu například fotografii domu.
Otázka zákazu mobilních telefonů ve školách byla předmětem mnoha vědeckých studií, které ale nepřinesly jednotné výsledky. Samotný zákaz totiž nestačí, školy jej musí žákům vysvětlit a obhájit si jej.
„Jakmile se podvodníci dostanou do vašeho internetového bankovnictví, můžou převádět vaše peníze pryč nebo si na vás dokonce vzít úvěr," upozorňuje Jan Cibulka.
Zakladatel sociální sítě Telegram Pavel Durov byl v sobotu zatčen v Paříži. Podle dostupných informací je důvodem nedostatečné potírání ilegálního obsahu, k jehož šíření je síť podle expertů ideální.
Poradí mi umělá inteligence, co dělat, když mě třeba škrábe v krku nebo se objeví vyrážka? A je bezpečné spoléhat na chatboty, které se vydávají za lékaře?
Internetoví podvodníci využívají kryptoměny, inzertní portály nebo se vydávají za bankéře, aby ze svých obětí vylákali peníze. Když se snaží své oběti podvést opakovaně, sází na jejich zoufalství.
K záznamům amerického operátora AT&T se hackeři pravděpodobně dostali bezpečnostní mezerou ve službě Snowflake, kterou operátor používal k ukládání dat.
Stačí, když každý den několikrát kliknete a „olajkujete“ produkt nebo video. Abyste ale začali vydělávat, je třeba i investovat. Škody u těchto podvodů jsou podle policie třeba i 70 tisíc korun.
Brigáda nebo přivýdělek před dovolenou se v létě určitě hodí, pokud se ovšem nestanete obětí internetových podvodníků. Jak fungují podvodné „klikací“ brigády na internetu?
Píšete si se svými kamarády, s rodinou nebo s partnerem přes chatovací aplikace? Všechny už využívají tzv. koncové šifrování, aby vaši komunikaci nemohl nikdo přečíst. To by se ale brzy mohlo změnit.
Odložené operace, zmatek a finanční škody. To je výsledek úterního kyberútoku na londýnské nemocnice. Hackeři vyřadili z provozu firmu, která se starala o krevní testy. Stát se to může i v Česku.
Když bitcoin před patnácti lety vznikal, sliboval rychlejší a levnější převody, jenže tyto přísliby se nenaplnily a kryptoměny využívají spíše podvodníci než běžní lidé.
Hackeři útočí na česká média. Minulý týden se podle vyjádření agentury ČTK dostal neznámý útočník do účtu, skrze který bylo možné upravovat články na webu České noviny.
„Existují dokonce stránky a skupiny na sociálních sítí, které se specializují na intimní fotky expartnerů. Lidé se tak svým bývalým láskám chtějí pomstít,“ objasňuje redaktor Jan Cibulka.