‚Sašo, přijdu si pro tebe a budeš plakat.‘ Chuck Norris natočil vzkaz běloruskému prezidentovi
Chuck Norris was asked to record the video address to Lukashenka. Here it is! pic.twitter.com/B1sCxM20Qi
— Franak Viačorka (@franakviacorka) August 15, 2020
Americký herec Chuck Norris natočil v sobotu vzkaz pro běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, ve kterém ho vyzývá, aby ustoupil demonstrantům „jinak si pro něj přijde“. Norris v ironicky laděném videu odkazuje na populární vtipy o své osobě, Lukašenkovi v něm mimo jiné vzkazuje, že ho rozbrečí obdobně jako cibuli, když ji krájí.
„Víš, že když krájím cibuli, tak cibule pláče. Přestaň s tím, co děláš, jinak si pro tebe přijdu do jednoho ze tvých sídel a donutím plakat tebe,“ říká Norris ve videu. Bývalá akční hvězda běloruského prezidenta oslovuje jako „Saša 0 procent“ a „pan Šváb“, čímž Norris odkazuje na Lukašenkovy přezdívky ze strany opozic a na jeho typický knír.
Lukašenko: Putin slíbil Bělorusku pomoc se zajištěním bezpečnosti země, pokud to bude potřeba
Číst článek
Osmdesátiletý americký herec tak ve videu připomíná jeden z vtipů, které se před lety virálně šířily internetem a zlehčovaly Norrisovu auru nesmlouvavého akčního hrdiny.
Hvězda akčních filmů zejména z 80. a 90. let je ve Spojených státech velmi politicky aktivní a patří například mezi příznivce prezidenta Donalda Trumpa a republikánské strany. Své konzervativní politické názory dvakrát ženatý Norris opírá mimo jiné také o svou oddanost evangelikánské církvi. Herec mimo jiné dlouhodobě aktivně vystupuje proti homosexuálním sňatkům nebo potratům.
V České republice se Norris proslavil zejména díky seriálu Walker, Texas Ranger. Zatím naposledy se před kameru postavil ve snímku Expendables: Postradatelní 2 z roku 2012 vedle dalších průkopníků žánru jako Sylvester Stallone, Dolph Lundgren nebo Jean-Claude Van Damme.
Demonstrace proti běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi a údajně zmanipulovaným výsledkům prezidentských voleb, ve kterých získal Lukašenko přes 80 procent hlasů, trvají už od neděle 9. srpna, kdy se hlasování konalo.
Proti demonstracím tvrdě zasáhla policie, která v prvních dnech zatkla na 6700 lidí. Nejméně dva protestující při policejních zásazích zemřeli.