Stovky policistů, hasičů a dalších příslušníků se ve čtvrtek sešly před ministerstvem vnitra na Letné. Protestují proti nízkým platům, špatné personální situaci a zatěžující byrokracii.
Střety demonstrantů s policií ve středu, druhý den v řadě, provázely v srbském Novém Sadu protesty příznivců srbské opozice, domáhajících se potrestání viníků tragického pádu části místního nádraží.
Desetitisíce lidí vyrazily v úterý protestovat před novozélandský parlament proti návrhu sporného zákona, jenž by podle jeho kritiků podkopal práva původních obyvatel.
„V zájmu zachování stability a ústavního pořádku v zemi... odstupuji z funkce prezidenta,“ cituje z prohlášení Aslana Bžaniji ruská tisková agentura RIA Novosti.
„Podám žalobu k ústavnímu soudu kvůli porušení volebních principů,“ řekla na tiskové konferenci prezidentka, ačkoliv připustila malou naději na úspěch.
„U Národního muzea jsme zajistili pro podezření z přestupku pět osob. Jednu osobu jsme kvůli neoprávněnému vojenskému oblečení vyřešili na místě,“ řekl mluvčí pražské policie Daněk.
Přímo ke vstupu do muzea přišli akci oponovat sympatizanti Ukrajiny s vlajkou země, která už téměř tři roky čelí ruské agresi. Jsou jich desítky. Situaci na místě sleduje policie.
Protesty vypukly v pondělí, když abchazský parlament začal projednávat návrh zákona o ratifikaci dohody s Moskvou, která by umožnila ruským občanům a firmám kupovat pozemky a nemovitosti v Abcházii.
Na Národní třídě nebyli mrtví a příslušníci komunistických ozbrojených složek tam do lidí nestříleli. Zákrok však byl brutální a mnozí si z něj odnesli dlouhodobé trauma.
Přenesme se o 85 let zpět, do 15. listopadu 1939. Na pražský Albertov se tehdy převážně studenti přišli rozloučit s Janem Opletalem. Poslední rozloučení přerostlo do velkého protestu proti okupantům.
Zároveň se pozornost upíná k čtvrtečnímu fotbalovému utkání v Paříži, ve fotbalové Lize národů se střetnou týmy Francie a Izraele. Na utkání se přijde osobně podívat francouzský prezident Macron.
Při pondělním pochodu tisíce lidí nesly červenobílé polské vlajky, zatímco někteří skandovali „Bílá Evropa bratrských národů!“ nebo „Stop Evropské unii!“
V hlasování podle oficiálních výsledků zvítězila vládní strana Gruzínský sen. Prezidentka Salome Zurabišviliová a opoziční strany výsledky zpochybnily a odmítají je uznat.
Nejvíce se to projevilo po této neděli, kdy Nejvyšší soud publikoval své poslední rozhodnutí, podle kterého má ministr spravedlnosti Jariv Levin zahájit proces volby předsedy Nejvyššího soudu.
Na výročí 11 měsíců trvání války v pásmu Gazy demonstrovaly statisíce lidí v Tel Avivu a dalších městech. Podrobnosti sdělila Radiožurnálu Eva Taterová z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd.
Sobotním protestům předcházela v pondělí generální stávka a minulou neděli neméně rozsáhlé demonstrace v reakci na nalezení šesti mrtvých rukojmích v tunelu na jihu Pásma Gazy.
Trojice slovenských vládních stran ve společném prohlášení tvrdí, že lidé skandovali štvavá hesla a že za případný další útok na představitele vládní koalice bude nést odpovědnost politická opozice.
Organizátoři s odvoláním na informace policie uvedli, že na demonstraci přišlo 9000 lidí. Dav došel sídlu ministerstva kultury v centru slovenské metropole.
Britská policie v souvislosti s nepokoji zatkla už 500 lidí, přes 100 obvinila a někteří už byly i odsouzeni, dokonce i k několikaletým trestům vězení.
Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který koncem října 2017 utekl ze Španělska před trestním stíháním, ve středu oznámil, že se ve čtvrtek vrátí do Barcelony.
V severoirském Belfastu na policisty létaly kameny a zápalné lahve, v Plymouthu na jihozápadě Anglie se zase na 150 strážců zákona muselo vyrovnat s útoky pyrotechnikou a cihlami.
Nedělní protesty si vyžádaly nejméně 95 obětí. Úřady po nich vyhlásily v zemi zákaz vycházení a zablokovaly přístup k internetu. Demonstranti ale navzdory tomu vyšli v pondělí do ulic metropole znovu.
Policie zasahovala proti početné skupině lidí u hotelu Holiday Inn v Tamworthu. Demonstranti na hotel „házeli předměty, rozbíjeli okna, zapalovali ohně a útočili na policii“.
Demonstrace reagovaly na nepravdivé informace na sociálních sítích, podle nichž útočil imigrant a muslim. Podezřelý se však podle policie narodil ve velšském Cardiffu a s islámem nemá nic společného.
Ústřední komise ve Venezuele vyhlásila Nicoláse Madura jako vítěze prezidentských voleb. Výsledky voleb opozice odmítla, zpochybňuje je také řada zemí.