Fotbalisté Slovácka a Mladé Boleslavi zachránili bod v posledních minutách

Fotbalisté Slovácka a Mladé Boleslavi vybojovali bod za shodné remízy 2:2 v zápasech 21. kola Gambrinus ligy. Oba týmy prohrávaly 0:2, góly v závěrečných minutách ale dokázali manko smazat. Slovácko vstřelilo vyrovnávací branku v Českých Budějovicích v nastavení, Boleslav se proti Příbrami trefila v 89. minutě. Duel mezi Bohemians 1905 a Hradcem Králové skončil bezgólovou remízou.

Mladá Boleslav prohrávala s Příbramí 0:2, v závěru ale dokázala vyrovnat

Mladá Boleslav prohrávala s Příbramí 0:2, v závěru ale dokázala vyrovnat | Zdroj: ČTK

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:2 (1:0)

Domácí začali aktivně a hned z první šance dali gól. Ve 14. minutě skóroval Klesa. Dynamu vstřelená branka ještě víc pomohla a dál se tlačilo do zakončení. Žádnou příležitost ale nedotáhlo do konce a jejich tlak postupně uvadal. Po poločasové přestávce se Budějovice opět vrátily k aktivitě a v 65. minutě se dočkaly odměny.

Rozhodčí Kocourek nařídil penaltu za roku Korduly a Otepka pokutový kop proměnil. Když už se zdálo, že Jihočeši získají tři body, Slovácko předvedlo dokonalý závěr. V 87. minutě snížil Hlúpik a v nastaveném čase propadl míč po autu až ke Čtvrtníčkovi, který vyrovnal.

Branky: 14. Klesa, 65. Otepka z pen. - 87. Hlúpik, 90. Čtvrtníček. Rozhodčí: Kocourek - Santarius, Moláček. ŽK: Rýdel, Otepka - Kordula, Reinberk, Trousil. Diváci: 3621

Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (90. Novák), Rýdel, Otepka, Javorek, Sandro - Řezníček (85. Němec). Trenér: Cipro

Slovácko: Heča - Franta, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Valenta (55. Kovář), Kordula, Volešák (71. Trávník), Pavelka - Lukáš (68. Čtvrtníček). Trenér: Soukup

Mladá Boleslav - Příbram 2:2 (0:1)

Příbrami se podařilo vstřelit první gól v jarní části sezóny. Dlouhý půst ukončil po 418 minutách obránce Hejda, který poslal Středočechy ve 42. minutě do vedení. Krátce po přestávce mohl vyrovnat Zahustel, ale hlavou trefil břevno. V 55. minutě skóroval Šlapák, ale rozhodčí mu branku neuznal kvůli útočnému faulu.

V 72. minutě už si ale stejný hráč spravil chuť a zvýšil na 2:0. Domácím se o pět minut později podařilo snížit, hlavou se prosadil Zahustel. Boleslav stupňovala tlak, kterému Příbram odolávala do 89. minuty. Pak se dostal k odraženému míči Rolko a vyrovnal. Příbram získala v Mladé Boleslavi bod poprvé od roku 2006.

Branky: 77. Zahustel, 89. Rolko - 42. Hejda, 72. Šlapák. Rozhodčí: Drábek - Dobrovolný, Košec. ŽK: Kalina, Kulič - Koukal, Pleško, Mareš. Diváci: 4483

Mladá Boleslav: Miller - Kalina (72.Štohanzl), Rolko, Dimitrovski, Šírl - Janíček (66. Brunclík), Kúdela - Zahustel, Kulič, Fillo (79. Táborský) - Chramosta. Trenér: Koubek

Příbram: Hruška - Štochl, Hejda (90. Andrejevič), Krejčí, Divíšek (24. P. Pilík) - Mareš (90+3. Kraus), Koukal, T. Pilík, Pleško - Šlapák, Krbeček. Trenér: Vavruška

Bohemians 1905 - FC Hradec Králové 0:0

Bohemians ukončili sérii osmi porážek, proti Hradci Králové vybojovali bod, přestože hráli celý druhý poločas bez vyloučeného Martina Nešpora. Ten dostal první žlutou kartu už v osmé minutě, kdy zajel do brankáře hostů Lindra. Těsně před přestávkou se Nešpor dostal do gólové šance, tu ale neproměnil.

V poslední minutě ale Nešpor trefil ve vzdušném souboji Fukala loktem a byl vyloučen. Hradec se snažil početní výhodu využít, ale své šance nevyužili.

Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Blažej. ŽK: Nešpor, Žižka - Janoušek, Jedunov, P. Dvořák. ČK: 45. Nešpor. Diváci: 2542

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec (88. Kraják), Budínský (90.+2 Ptáček), Abraham, Borek (83. Vyhnal), Bartek - Nešpor. Trenér: Weber

Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Fukal (57. Jedunov), Plašil, Poděbradský - Štěpán (74. Mrázek), Šisler, Janoušek, Zelený - P. Dvořák (90. Schwarz). Trenér: Kotal