Blümel a Ivan pomohli v přípravě NHL k výhře Dallasu. Jeník z Ottavy na sebe upozornil rvačkou

Útočník Matěj Blümel v přípravě před NHL asistoval u jednoho gólu hokejistů Dallasu, kteří zvítězili 4:2 nad Minnesotou. Jednu branku připravil také Ivan Ivan z Colorada, které podlehlo Utahu 3:6. K vítězství nově přestěhovaného klubu přispěl 26 zákroky gólman Karel Vejmelka.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Blümel

Matěj Blümel | Foto: ČTK/AP

Rvačkou na sebe upozornil útočník Ottawy Jan Jeník. Senators podlehli Pittsburghu 2:5. Hattrickem se blýskl Jevgenij Malkin, dva góly dal Sidney Crosby.

Blümel odehrál téměř 17 minut a v přípravě na novou sezonu bodoval poprvé. Ve 33. minutě dorazil jeho střelu do branky Logan Stankoven a poslal Stars do vedení 2:0.

Za domácí Wild naskočili útočník Jakub Lauko a bek David Špaček, ani jeden ale nebodoval. Lauko v přípravě na novou sezonu vyšel naprázdno poprvé.

Ve druhém utkání za sebou se do statistik zapsal Ivan. Útočník Colorada v zápase s Utahem asistencí navázal na gól z duelu proti Dallasu. Colorado však dál čeká na výhru. Po dvou prohrách s Dallasem ztroskotalo na Vejmelkovi., který se v přípravě představil poprvé.

Přípravné zápasy NHL:

Minnesota - Dallas 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 52. Rossi, 52. Boyd - 33. a 47. Stankoven (na první Blümel), 7. Hyry, 59. Blackwell

Ottawa - Pittsburgh 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky: 4. Cousins, 13. Stützle - 35., 38. a 58. Malkin, 9. a 48. Crosby.

Colorado - Utah 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky: 14. Wood (Ivan), 23. Malinski, 54. Ritchie - 19. a 28. Guenther, 34. Hebig, 40. Doan, 47. Keller, 58. McBain. Karel Vejmelka odchytal za Utah 59 minut a 9 vteřin, inkasoval tři branky z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 89,7 procenta.