Archeologové prohledávají v Etiopii ruiny starověkého města. Našli pozůstatky kostela ze 4.století

Archeologové na severu Etiopie objevili ruiny starověkého města včetně kostela, který pochází ze 4. století našeho letopočtu. Jedná se tak zřejmě o nejstarší trosky křesťanského svatostánku v zemi. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Addis Abeba Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

archeologie (ilustrační foto)

archeologie (ilustrační foto) | Zdroj: pxhere.com | CC0 1.0,©

Nejstarší části města známého jako Beta Samatu jsou přitom už z 8. století před naším letopočtem. Archeologové na místě kromě ruin dalších budov objevili také keramické předměty, sošky, pozlacený prsten, přívěšek s křížem a další artefakty.

Většina města byla ale postavena v období Aksumského království, některé budovy jsou ale ještě starší. Vedoucí archeologického týmu Michael Harrower v této souvislosti uvedl, že Aksumská říše patří k nejstarším civilizacím na světě, ale na Západě o ní lidé moc neví.

Království Aksum se rozkládalo na území dnešní Etiopie a Eritreje zhruba od roku 100 před naším letopočtem do roku 960 našeho letopočtu. Ve 4. století našeho letopočtu se v něm prosadilo křesťanství. Říše měla čilé obchodní styky s Egyptem, Indií a Čínou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme