Vlněné sestry. Pletařské influencerky, které se zviditelnily společným podcastem, stojí také za stejnojmenným internetovým obchodem s přízemi. V pořadu Host Radiožurnálu hovoří i o potřebě párání.
„Pokud se má něco sledovat či regulovat, tak to mají být vážné věci,“ říká o rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ministr kultury Martin Baxa (ODS).
Čínští cenzoři dočasně zablokovali bývalou gymnastku na sociálních sítích. Místo málo zakrytého těla však Číňané začali mluvit o nízkých platech, kvůli kterým hledají na sítích přivýdělek i bankéři.
„Když se podíváme do toho zákona, v návaznosti na registraci je v něm celá řada naprosto neuvěřitelných povinností. Rada podle mě postupovala špatně,“ kritizuje senátorka Hana Kordová Marvanová.
„Problém s influencer marketingem je ten, že se v posledních letech výrazně rozrostl. Není to tak, že by nebyl regulovaný, ale že nikdo regulaci nevymáhá,“ říká odbornice na komunikaci Denisa Hejlová.
Děláš videa na sítě? Vyděláváš si tím? Tak se registruj, vyzývá influencery „velká rada”. Překvapila samotné tvůrce i ministra kultury. Kritici se obávají cenzury.
Tvůrci internetových videí, kteří je publikují za účelem zisku, se nyní musí nově registrovat u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Nařizuje to evropská audiovizuální směrnice.
V hitparádě letních kauziček se vyšvihl případ, který bychom mohli nazvat „hajlování influencerek“. Dívka, kterou na instagramu sledují statisíce lidí, si zahajlovala.
Třiadvacetiletá influencerka Hana Gelnarová o víkendu zveřejnila na Instagramu video, na kterém s přáteli pochoduje se zdviženou pravicí. Dívka sice záhy video smazala, ale případ už řeší policie.
Vznik videí odráží návrat zahraničních cestovatelů do Číny poté, co se země na tři roky izolovala během pandemie covidu-19. Pro Čínu však videa znamenají víc než jen podporu ekonomiky.
Youtubeři často ve videích pouze převypráví, co jim řeknou místní průvodci. Ti podle neziskových organizací často nešíří kontext událostí, ale pouze vládní narativ.
„Green Deal je způsob přemýšlení o tom, jak chceme fungovat na naší planetě a jakým způsobem se chceme starat o emise,” říká Vendula Kazlauskas z Asociace pro mezinárodní otázky.
„V podstatě je Evropská unie z pohledu Čecha něco jako fyzika. Je to složité, moc se v tom nevyzná a nerozumí tomu,“ hodnotí nepřehlednost EU z pohledu Čechů youtuber Lukáš Fritscher alias Lukefry.
Rodiče mají povinnost pečovat o zdravý vývoj dětí. A děti jsou chráněné i proti zveřejňování informací z jejich života, které je mohou poškodit. Třeba tak, že se jim vrstevníci budou posmívat.
Designér Cruz se rozhodnul vytvořit vlastní modelku. „Udělali jsme to proto, abychom se mohli lépe uživit a nebyli závislí na jiných lidech, kteří mají ego nebo své manýry,“ dodal Cruz.