Místo setkání Trumpa a Kima? Americký prezident zmínil 'pásmo nikoho' mezi Korejemi
Americký prezident Donald Trump zvažuje, že by se mohl setkat s vůdcem KLDR Kim Čong-unem ve vesnici Pchanmundžom na hranicích mezi Severní a Jižní Koreou. Napsal to v pondělí na twitteru. Přesný termín summitu ale znám ještě není, konat se bude koncem května nebo začátkem června.
„Pro setkání se uvažuje o řadě zemí, ale nebyl by Mírový dům na hranici mezi Severní a Jižní Koreou více reprezentativním a důležitějším místem než nějaká třetí země? Jen se ptám!“ napsal Trump s odkazem na Mírový dům v jihokorejské části Pchanmundžomu, kde jednal Kim Čong-un minulý týden s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem.
V pátek Trump novinářům řekl, že ve hře jsou dvě nebo tři místa, kde by se mohl summit s Kimem konat.
Od schůzky si americký prezident slibuje úspěch, který podle něj zajistí bezpečnost, mír a prosperitu na Korejském poloostrově bez jaderných zbraní. Varoval také, že když jednání nikam nepovede, summit opustí.