Twitter obvinil Metu, že využila ‚know-how‘ jeho bývalých zaměstnanců pro vytvoření aplikace Threads
Twitter hrozí kvůli spuštění sítě Threads žalobou společnosti Meta, a to za údajnou krádež obchodního tajemství. Píše o tom server Semafor s odvoláním na dopis od advokáta Twitteru adresovaný majiteli Mety Marku Zuckerbergovi. Meta podle dopisu za poslední rok začala nabírat bývalé zaměstnance Twitteru, kteří stále měli přístup k určitým datům, a jejich know-how použila k vytvoření nové sítě. Meta tvrzení popřela.
„Twitter má v úmyslu důrazně vymáhat své duševní vlastnictví a požaduje, aby Meta okamžitě přestala užívat jakákoliv obchodní tajemství Twitteru či jiné přísně tajné informace,“ stojí v dopise z 5. července, který „jménem nástupnické organizace Twitteru X Corp“ podepsal právník Alex Spiro.
První Zuckerbergův příspěvek na sociálních sítích po 11 letech. Meta spustila Threads
Číst článek
Spiro závěrem dopisu Metu vyzývá, aby zprávu brala jako „formální oznámení, že si musí uschovat veškeré dokumenty, které by mohly být relevantní v průběhu sporu mezi Twitterem, Metou a/nebo bývalými zaměstnanci Twitteru, kteří nyní pracují v Metě“.
„Nikdo z inženýrů v týmu Threads není bývalým zaměstnancem Twitteru, to se prostě neděje,“ uvedl podle Semaforu zdroj z Mety s tím, že obvinění Twitteru nemají reálný základ.
Meta textovou síť Threads spustila v noci na čtvrtek, aplikace je dostupná ve zhruba 100 zemích světa, nikoliv ale ve státech Evropské unie, a to kvůli nejasnostem týkajícím se využití osobních údajů.
Twitter je digitální domov, nechce se vám opouštět, říká expert o možném odlivu uživatelů sociální sítě
Číst článek
Zuckerberg oznámil, že za prvních sedm hodin se do nové sítě zaregistrovalo deset milionů uživatelů, později uvedl, že uživatelů je 30 milionů. Jak podotýkají média, aplikace Threads je svým vzhledem i funkčností velmi podobná Twitteru.
Uživatelé ale mohou psát delší zprávy. Jejich maximální délka může být 500 znaků, zatímco na Twitteru je to pro většinu uživatelů 280. Publikovaná videa mohou mít na nové platformě délku až pět minut.