Lyžař Bauer doběhl v prologu finále SP devátý

Běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel devátý v prologu finále Světové poháru ve švédském Falunu. Z vítězství se na trati 3,3 kilometru klasicky radoval Ilja Černousov z Ruska před Norem Petterem Northugem a svým krajanem Maximem Vylegžaninem. Martin Jakš obsadil 34. místo. Mezi ženami vyhrála na dvou a půl kilometrové trati Norka Marit Björgenová. Češka Eva Nývltová skončila devětatřicátá.

Lukáš Bauer u tratí na Holmenkollenu na mistrovství světa 2011

Lukáš Bauer u tratí na Holmenkollenu na mistrovství světa 2011 | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Bauerovi jde v závěru Světového poháru hlavně o celkovou třetí pozici v konečné klasifikaci. Po devátém místu v prologu falunského finále je v průběžném hodnocení seriálu na čtvrté pozici, když na Švéda Rickardssona, který tentokrát dojel jedenáctý, ztrácí 41 bodů.

Prologu kralovali Rusové, jejich nadvládu narušil pouze druhým místem Petter Northug z Norska. Na první pozici skončil v druhé etapě finále Světového poháru Ilja Černousov, třetí Maxim Vylegžanin a čtvrtý Jevgenij Bělov. Ve finále mají muži na programu ještě dvě etapy – zítra se jede skiatlon na 10x10 kilometrů, v neděli potom stíhačka na 15 kilometrů volnou technikou.

I ženám zbývají do konce seriálu pouze dva závody. Velkou motivaci pro ně má Norka Marit Björgenová, která v prologů vyhrála a pokud zopakuje prvenství i ve skiatlonu na 5x5 kilometrů a na volné ‘desítce‘, dostane se 46 triumfy do vedení v historické tabulce v počtu vítězství ve Světovém poháru v individuálních závodech. Dosud je v čele Ruska Vjalbeová, která má 45 prvenství.

Finále Světového poháru v běhu na lyžích ve švédském Falunu:

Muži - prolog 3,3 km klasicky:
1. Černusov (Rus.) 10:51,8, 2. Northug (Nor.) +2,9, 3. Vylegžanin +4,2, 4. Bělov (oba Rus.) +8,2, 5. Rönning (Nor.) +9,6, ... 9. Bauer (ČR) -12,1, ...34. Jakš (ČR) -36,4.
Průběžné pořadí finále SP: 1. Northug 12:00,2, 2. Jönsson +16,2, 3. Modin (Švéd.) +32,3, 4. Rönning +34,7, 5. Černusov +41,7, ...23. Bauer +1:26,7, 37. Jakš +1:47,9.
Průběžné pořadí SP (po 29 z 31 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 1406 b., 2. Northug 986, 3. Rickardsson (Švéd.) 858, 4. Bauer 817, 5. Legkov (Rus.) 742, ...15. Jakš 425, 64. Kožíšek 91, 114. Koukal 26, 115. Magál (všichni ČR) 23.

Ženy - prolog 2,5 km klasicky:
1. Björgenová (Nor.) 9:01,6, 2. Kowalczyková (Pol.) +10,6, 3. Johaugová (Nor.) +12,9, 4. Haagová (Švéd.) +17,4, 5. Follisová (It.) +22,8, ...39. Nývltová (ČR) +1:06,2.
Průběžné pořadí finále SP: 1. Björgenová 10:21,3, 2. Kowalczyková +33,8, 3. Majdičová (Slovin.) +47,0, 4. Ingemarsdotterová (Švéd.) +54,7, 5. Kallaová +1:03,0, 6. Saarinenová (Fin.) +1:03,8, ...45. Nývltová +2:28,1.
Průběžné pořadí SP (po 29 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 1867, 2. Björgenová 1328, 3. Follisová 1173, 4. Longaová 1051, 5. Majdičová 1018, 6. Johaugová 1010, ...38. Nývltová 155, 73. Janečková 30, 123. Grohová (všechny ČR) 2.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít