Záchranářský duel na Baníku zvládla Jihlava. Klokani vezou bod z Boleslavi

Souboj dvou posledních mužstev Synot ligy zvládli fotbalisté Vysočiny Jihlava a po výhře na Baníku opustili minimálně do večera sestupové příčky. Důležité body získala i Olomoucká Sigma, Slavia v Edenu porazila Příbram 2:1. Zápas Mladé Boleslavi s Bohemians skončil remízou.

Baník prohrává jeden zápas za druhým, tentokrát nestačil na Jihlavu

Baník prohrává jeden zápas za druhým, tentokrát nestačil na Jihlavu | Zdroj: ČTK

O nadějný vstup pro Jihlavu se postaral Petr Nerad. Vzrůstem malý záložník vystihl rozehrávku Baníku, obešel dva protihráče a tváří v tvář Pavlenkovi získal Vysočině vedení střelou mezi nohy ostravského brankáře.

Domácí vyrovnali po půl hodině zápasu kuriózní vlastní brankou Jiřího Krejčího, který zakončil závar před brankou Jihlavy do sítě svého týmu. Těsně před koncem prvního poločasu ale získal hostům opět vedení Muris Mešanović.

Ve druhém poločase branka nepadla. Snahu Baníku otupila červená karta pro Francise Narha. 7 minut před koncem navíc Davor Kukec neproměnil penaltu. Jihlava zvítězila 2:1 a v tabulce má 15 bodů, Baník prohrál popáté v řadě a zůstává beznadějně poslední.

Nejtěžšího soupeře ze soupeřů bojujících v pásmu sestupu měli pražští Bohemians. Mladá Boleslav má na své půdě velkou ofenzivní sílu, jako první se ale prosadili Klokani. Po 27 minutách je poslal do vedení Milan Jirásek.

Středočeši okamžitě reagovali a Zahustel vyrovnal. Po zbytek zápasu ale nejproduktivnější tým Synot ligy útočil marně. Často ho zklamalo zbrklé zakončení, několikrát Pražany podržel Zdeněk Zlámal. Když v šanci pražského týmu netrefil odkrytou branku Jhon Mosquera, skončil zápas 1:1.

Stejně bodů jako Vysočina má i olomoucká Sigma. Její střelecké trápení ukončil hned v úvodu Tomáš Malec, který prostřelil brankáře Slovácka Heču. Hosté byli nebezpeční pouze do 60 minuty, než musel vystřídat jejich kanonýr Libor Došek. Pak už Hanáci hlídali vedení, které 5 minut před koncem znásobil Tomáš Malec svým gólem z pokutového kopu.

Penalta se kopala i na Slavii. Ve 27. minutě ji proměnil domácí kanonýr Milan Škoda a získal sešívaným vedení nad Příbramí. Na 2:0 zvýšil po hodině hry Piták.

16 minut před koncem sice snížil na 1:2 z pohledu Příbrami Josef Divíšek, šanci na vyrovnání si ale hosté nevypracovali. Na bod ze Slavie čekají už 9 let.

Sobotní program zakončí večerní duel rozjeté Mladé Boleslavi proti Bohemians.

15. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 27. Milan Škoda z pen., 67. Piták - 75. Divíšek. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Caletka. ŽK: Tregler, Dosoudil, Zápotočný (všichni Příbram). Diváci: 5642.

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 1:2 (1:2)
Branky: 31. vlastní Krejčí - 7. Nerad, 44. Mešanovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Mičola, Machovec, Kaša - Šourek, Marek, Krejčí. ČK: 65. Narh (Ostrava). Diváci: 1985.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branka: 4. a 85. z pen. Malec. Rozhodčí: Kocourek - Paták, Urban. ŽK: Malec, Houska, Navrátil, Hála, Vepřek - Došek, Daníček, Valenta, T. Rada, Reinberk. Diváci: 3568.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)
Branky: 31. Zahustel - 27. Jirásek. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Hock. ŽK: Baroš, Zahustel - Pauschek, Bartek. Diváci: 1846.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít