Dukla prohrála v lize popáté za sebou, proti Slovácku ji srazily dva vlastní góly Chlumeckého

Fotbalová Dukla Praha prohrála i páté ligové utkání v sezoně a nemá zatím ani bod. O domácí porážce se Slováckem 1:2 v páteční předehrávce 5. kola Fortuna ligy rozhodl dvěma vlastními góly stoper Dukly Martin Chlumecký.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Dukly Ivan Schranz proměňuje penaltu.

Útočník Dukly Ivan Schranz proměňuje penaltu. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Domácí zahrozili hned ve třetí minutě, když se po přihrávce Ivana Schrance dostal David Breda, jenže se dostal z ideálního střeleckého úhlu a akci zakončil nepřesnou přihrávkou. Slovácko odpovědělo o pár minut později, ale tvrdá rána Tomáše Zajíce skončila na rukavicích pozorného brankáře Filipa Rady.

UEFA podle Tvrdíka zamítla protest Slavie po vyřazení v předkole Ligy mistrů proti Kyjevu

Ve 13. minutě už hosté šli do vedení a pomohl jim k tomu obránce Dukly Martin Chlumecký, který si do vlastní brány nešťastně srazil centr Jakuba Petra. Jednobrankové vedení Slovácku ale nevydrželo příliš dlouho, protože už o dvě minuty později srovnal z penalty Ivan Schranz.

Osm minut po přestávce mohl hostům vrátit vedení Lukáš Sadílek, to by ale svůj křižný pokus nesměl poslat o kus vedle. Pak si zajímavou šanci vypracoval jeho spoluhráč Zajíc, ale ani on Radu nepřekonal. V 71. minutě už Slovácku chybělo opravdu málo, když Stanislava Hofmanna po Petrově centru skvěle vychytal Rada. O další tři minuty technicky pálil Sadílek, ale mířil vedle.

V 84. minutě o sobě dali vědět i domácí, jenže hlavička Marka Hanouska skončila těsně nad břevnem. Duklu mohla neproměněná šance mrzet o to víc, že v 90. minutě pro ni přišla další pohroma. Centr z rohového kopu prodloužil jeden z hráčů Slovácka na zadní tyč, kde se Martin Chlumecký ukopl a podruhé v utkání překonal vlastního brankáře. Pak si domácí sice ještě v závěrečném tlaku vypracovali ještě jednu šanci, ale Patrik Brandner přestřelil, a tak Dukla prohrála i páté ligové utkání v řadě.

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)
Branky: 15. Schranz z pen. - 13. a 90. oba vlastní Chlumecký. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Caletka. ŽK: Bezpalec, Tetour, Djuranovič, Rada - Kadlec, Hofmann. Diváci: 1287.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít