Sparta počtvrté v lize vyhrála, čtyřmi góly zničila Teplice

Fotbalová Sparta potvrdila svou formu v domácí lize. Nad Teplicemi vyhrála 4:0, když se dvakrát trefil Josef Šural a po jedné trefě přidali Martin Frýdek a Nicolae Stanciu.

Teplice (Aktualizováno: 19:59 12. 8. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťané při oslavách druhého gólu Josefa Šurala

Sparťané při oslavách druhého gólu Josefa Šurala | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Sparťané začali utkání v Teplicích ve velkém stylu. Už ve druhé minutě rozehrál standardní situaci Nicolae Stanciu, který poslal centr na přesně na hlavu Josefa Šurala. Kapitán letenských pak zakončil přesně pod břevno.

Fotbalisté Olomouce potřetí v sezoně prohráli, Slovácku na jeho hřišti podlehli 3:1

A znovu se Sparta prosadila při spolupráci Šurala se Stanciem. Druhý jmenovaný posílal míč na bránu a jeho pokus nakonec do sítě prodloužil hlavou Šural.

Tím kanonáda hostí neskončila. Po dvanácti minutách se dokázal prosadit i druhý Čech v základní sestavě Martin Frýdek. Ten se napřáhl ke střele z dálky, která skončila po teči od břevna za zády Jakuba Diviše.

Ještě do konce prvního poločasu se prosadil i Nicolae Stanciu. Znovu se postavil k rozehrání standardní situace, tentokrát nedal Divišovi nejmenší šanci a poslal Spartu do vedení už 4:0.

I ve druhém poločase byli sparťané nebezpečnějším týmem, ale i Teplice se dokázaly dostat před branku Sparty. Největším ohrožením pro ní byl pokus Alois Hyčka, se kterým si ale Florin Nita poradil.

Na druhé straně mohl přidat pátý zásah Benjamin Tetteh, kterého přihrávkou vysunul Šural. Ghanský útočník si poradil s domácí obranou, ale tváří tvář gólmanovi Divišovi střílel pouze nad.