Ti, kteří dobrovolně opustí svá místa, dostanou peníze odpovídající zhruba osmi měsíčním platům, píše AP. Podmínkou však je, že se pracovníci musí rozhodnout do 6. února, tedy do příštího týdne.
„Máte 30 tisíc korun čistého, 6měsíční odstupné 180 tisíc. Za 180 tisíc korun nemůžete vůbec nic,“ kritizuje Josef Středula v rozhovoru Radiožurnálu výpověď bez udání důvodu výměnou za vyšší odstupné.
Případy obtěžování zahrnují podle advokátní kanceláře Leigh Day třeba i nevhodné otázky týkající se sexu včetně počtu sexuálních partnerů a vykořisťování mladých zaměstnankyň, píše The Guardian.
Zaměstnanci s nízkou výplatou mají tak vysoké daně a odvody, že je to nemotivuje pracovat. Studie navrhuje dvě varianty, jak by se situace zaměstnanců, speciálně těch nízkopříjmových, mohla zlepšit.
Boeing čelí propadu výroby nejprodávanějšího letounu 737 MAX po incidentu, kdy se jednomu z letounů za letu odtrhla část trupu. Do toho 33 000 zaměstnanců v USA stávkuje kvůli mzdám.
Soud vyhověl olomouckému zaměstnanci České pošty, který si stěžoval na nerovný plat v porovnání s pražskými kolegy. Zatím nepravomocně mu přiznal finanční kompenzaci.
Desítky tisíc zaměstnanců přístavů ukončí stávku, jež ohrožovala chod americké ekonomiky. Po předběžné dohodě o zvýšení platů jednání pokračují. Odbory poukazují také na automatizaci provozu.
Podle Krištofa by měl trh práce v regionu propouštění z Liberty zvládnout. O pracovníky je zájem. Lidé řeší hlavně to, zda projdou rekvalifikací a udrží si pak svůj dosavadní výdělek.
Pokud je podnik vytopený a nebude možné výkon práce provádět na jiném místě, jedná se v tomto případě o překážku v práci na straně zaměstnavatele. Zaměstnanec má nárok na náhradu mzdy nebo platu.
Podle odborů je ale možné, že o vyhozené zaměstnance huť nakonec projeví zájem a zůstanou. Podrobnosti sdělil Radiožurnálu Martin Navrátil z krajské organizace Moravskoslezský pakt zaměstnanosti.
Záměrem tollingu je v tomto případě i udržení obchodu. Huť by od tollingové společnosti získala materiál, zpracovala ho, ale zároveň ho i prodala tak, aby se udržel obchod.
O hromadném propouštění se bude jednat v úterý od 10.00 v Hotelu Kovák. Odboráři zároveň vyzvali zaměstnance, aby v tento den přišli vyjádřit svůj názor na dění v podniku.
„Pokud zaměstnanci nedostanou jasnou odpověď na to, kdo a jak jim bude platit za měsíc srpen, tak většina zaměstnanců prostě dá do konce července výpověď,“ řekl odborový předák Petr Slanina.
V platnost vstupuje novela o investičních společnostech, podle níž musí zaměstnavatelé evidovat všechny pracovníky s dohodou o provedení práce a povinně je registrovat.
Odbory podle dřívějších informací trvají na zvýšení platových tarifů od září o 15 procent. Celkem by mělo podle údajů ministerstva práce pro stát a veřejný sektor pracovat asi 846 300 lidí.
České školství má místo biflování učit víc přemýšlet a nebát se mluvit. Pak se ve světě Češi více prosadí se svými nápady ve startupech. U nás by jim pomohly lepší podmínky pro zaměstnanceké akcie.
Výpověď bez udání důvodu štěpí vládu. Občanská demokratická strana a TOP 09 tento krok podporují. Hnutí Starostů a nezávislých a Piráti váhají a chtějí dál jednat. Zato lidovci jsou jednoznačně proti.
Liberty Ostrava, která vyrábí ocel hlavně pro stavebnictví, strojírenství a petrochemický průmysl, má už delší dobu problém platit závazky. Před věřiteli ji ale chrání moratorium vyhlášené soudem.
Před hutním podnikem Liberty Ostrava začal v poledne odborový protestní mítink za zachování výroby oceli. Většina provozu v podniku stojí, protože huť je bez energií.
„Ředitelé mají několik možností. Zaprvé dofinancování z rezervy. Jednání se zřizovatelem. Nebo vyčkat na přehodnocení v polovině roku,“ radí náměstek ministra školství Nantl.