Žádostí o vydání Kickla se mají rakouští poslanci zabývat příští týden. FPÖ vydání svého šéfa odmítá a v prohlášení uvedla, že Kickl se křivého svědectví nedopustil.
Nový starosta bude muset mimo jiné řešit i dozvuky kauzy zpronevěry 46 milionů korun ze sokolských účtů. Chlumský už dříve uvedl, že chce ve funkci obnovit důvěru členské základny i veřejnosti.
Marián Jurečka (KDU-ČSL) čelí kritice kvůli pořádání ministerského vánočního večírku v době střelby na filozofické fakultě. Většina jeho stranických kolegů ale stojí za ním.
Senátní výbor odmítl dva hradní kandidáty na Ústavní soud. Server iROZHLAS.cz zjišťoval, proč senátoři hlasovali, jak hlasovali. Vysvětlovat negativní verdikt se jim příliš nechtělo.
Vondráček tedy už k nejužšímu vedení současné sněmovny patřit nebude, získal ale funkci, která může být nejen politicky, ale rovněž mocensky a dokonce i právně daleko významnější.
V pátek má výkonný výbor TOP 09 schválit koaliční dohodu o rozdělení ministerských postů v budoucí vládě. Předsedkyně Markéta Pekarová Adamová výhrady od spolustraníků neočekává.
Poté, co Rusko muselo opustit 20 českých diplomatů, by vláda měla jednat znovu. „Vytvořila se spirála, která normalizování vztahů nepomůže,“ řekl místopředseda bezpečnostního výboru Pavel Žáček (ODS).
My jsme chtěli jiný svět, stojí v podtitulu nové knihy, která se ohlíží za stopou, kterou zanechal světoznámý spisovatel Arnošt Lustig v Československém rozhlase.
Nejhlasitějšími kritiky byli zástupci ANO. Pokud nebude výbor dostávat víc informací, bude tu podle Rostislava Vyzuly pro srandu králíkům. Ministerstvo již slíbilo nápravu.
Poslanci volebního výboru hlasovali tajně, za zavřenými dveřmi. Ze 118 kandidátů vybrali šest pro volby do Rady Českého rozhlasu a 18 pro televizní radu. V těch se v březnu uvolní dvě a šest míst.
Hokejisté prvoligového Chomutova jsou bez trenéra. Dosavadní kouč Martin Štrba se s vedením dohodl na odchodu, končí i sportovní manažer Vladimír Hudáček. Nový trenér bude údajně znám do týdne.
Sněmovní branný výbor se usnesl, že nedávná koaliční operace speciálních sil v Afghánistánu byla v souladu s mandátem pro působení vojáků v zahraničí. Reagoval tak na nedávný únik informací do médií.
Ještě před hlasováním vystoupil republikánský senátor Jeff Flake. Prohlásil, že by bylo správné, aby veškerá obvinění proti kandidátovi prozkoumal Federální úřad pro vyšetřování.
Vedle povinnosti mít bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň utajení novela pojednává o bezúhonnosti a svéprávnosti. Kancléř by také nesměl zastávat žádnou funkci v politických stranách a hnutích.
Ředitel Agentury vojenského zdravotnictví Zoltán Bubeník od listopadu po tři roky povede Výbor náčelníků zdravotnických služeb Severoatlantické aliance.
Volební výbor doporučil sněmovně schválit výroční zprávy České televize v roce 2016. Proti schválení byli ve výboru jen dva poslanci hnutí SPD, Miloslav Rozner a Lubomír Španěl.
Seniorům, kteří se stali obětí trestného činu, by měl stát poskytnout větší ochranu. Tuto vládní novelu zákona ve čtvrtek podpořil také ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny.
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD má dát sněmovnímu sociálnímu výboru návrh na uvolnění nevyužitých příspěvků na podporu pěstounů pro klokánky a dětské azylové domy. Výbor ji k tomu dnes vyzval usnesením.
Téměř dvě miliardy korun doporučil sněmovní rozpočtový výbor přesunout uvnitř státního rozpočtu na příští rok. Miliarda navíc by například měla jít na podporu sportu, 400 milionů na obnovu kulturních památek. Další peníze pak na hudební festivaly, jako je třeba Pražské jaro, Smetanova Litomyšl nebo Mezinárodní hudební festival Český Krumlov.
Strany budoucí pražské koalice si rozdělily pozice ve vedení magistrátních výborů. ANO, ČSSD a Trojkoalice povede 11 výborů, předsedou kontrolního výboru pak bude zástupce České pirátské strany. Vyjednavači řešili i způsob, jakým bude koalice jednat a hlasovat.
Česko má po pěti letech opět předsedu jednoho z výborů Evropského parlamentu. Pavel Svoboda z KDU-ČSL je ode dneška v čele výboru pro právní záležitosti.
Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny schválil základní údaje rozpočtů ústavních institucí na příští rok. Jde o rozpočty sněmovny, Senátu, Hradu, Nejvyššího kontrolního úřadu, Ústavního soudu a ombudsmana. Výbor schválil kompromisní podobu rozpočtů, protože původní návrhy se dotčeným organizacím nelíbily.