Střevíčky značky Rayne obouvaly třeba herečky Elisabeth Taylorová nebo Marlen Dietrichová. Od dětských let je nosila i královna Alžběta II., která je obula i na svatbu s princem Philipem v roce 1947.
Na Univerzitě Tomáše Bati mají celé Centrum výzkumu obouvání. Na podzim tam má vzniknout další laboratoř, která bude pomáhat lidem se špatnými chodidly.
Každá botička je popsána a nafocena, někdy i za použití různých barev světla. Ta pomáhají odhalit stropy včetně nápisů, které už časem vybledly a jsou okem neviditelné.
Firma Botas působí na českém trhu od roku 1968. „Je českou obuvnickou legendou. Je načase ukázat, že botasky mají i dnes co nabídnout,“ uvedl zakladatel firmy Vasky.
Dobové fotky zachycují mladé lidi v kulisách rostoucího moderního města. „Přezdívalo se mu Amerika ve Zlíně. Ale nejsem si jistá, že to byla taková selanka, jak vyznívá z fotografií,“ říká historička.
Důvodem bylo použití neregulérní obuvi, která měla vyšší podrážku, než je podle pravidel povoleno. Čtyřiadvacetiletý Hurisa tak přišel o prémii ve výši 15 tisíc eur.
Ministerstvo obrany vymáhá po firmě Xena Praha pokutu 666 milionů korun kvůli zakázce na sportovní boty pro vojáky. Podle resortu měla obuv vady. Firma to odmítá a spor řeší Městský soud v Praze.
Druhý do cíle doběhl Jimmy Gressier z Francie, který předchozí rekord vyrovnal a časem 13:18 a vylepšil o jedenáct sekund loňské evropské maximum Juliena Wanderse ze Švýcarska.
„Výrobu neskončíme. S ohledem na opatrnost nebudeme riskovat, že nás někdo bude popotahovat. I když je Botas 66 naše značka, tak ji od 2021 zařízneme a přijdeme s vlastní kolekcí,“ řekl ředitel firmy.
O víc než čtyři minuty se za posledních 16 let posunul mužský světový rekord v maratonu. Za nebývalým zlepšením stojí ekonomická situace ve východní Africe, ale také lepší boty.
Italská značka Golden Goose se po uvedení luxusních tenisek přelepených širokou páskou, které se mají jevit jako obnošené a neuměle vyspravené, dočkala kritiky, napsal list The Guardian.
Ministerstvo obrany vybralo dodavatele přileb a bot pro vojáky za více než miliardu korun. Helmy bude příští tři roky vojákům dodávat společnost STV Group, několik typů polní obuvi pak firma Prabos.
Každé povolání s sebou zřejmě nese nějakou „úchylku”, a jak v rozhovoru s Janem Pokorným přiznává švec Michal Pavlas, i on jednu takovou má. „Vždy se lidem dívám nejprve na boty,” řekl.
Ženy si dopřávají víc párů bot, utrácí za ně ale méně než muži. Ti nákup chápou spíš jako investici. Kdyby si muži museli zvolit jen jediný model na celý rok, sáhli by po páru sportovního typu.
Práce kultovního designéra bot - Manolo Blahnika - se v srpnu představí v Praze. Jeho boty obouvají členky britské královské rodiny stejně jako populární zpěvačky.
Podvodu při tendru na boty pro policisty se měli podle Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dopustit čtyři lidé a jedna firma, informují Hospodářské noviny.
Zhruba dva tisíce lidí odmítá opustit uprchlický tábor u Calais zvaný Džungle, který začaly včera vyklízet francouzské úřady. Nechtějí odejít z místa, odkud je to nejblíž do země, kam se všichni touží dostat - do Británie. Pro naprostou většinu z nich je to přitom zcela nesplnitelný cíl. Dál tak zůstávají v táboře na severu Francie a kromě nejisté budoucnosti se musí vyrovnávat i s klesajícími teplotami, na které mnozí nejsou vybaveni.
Boty na míru nabízí v Česku desítky ševců. Lidé, kteří mají specifickou velikost chodidla, jejich služby využívat v podstatě musí. Cestu si k nim ale našli třeba i úspěšní byznysmeni. Otázkou však zůstává, jak dlouho ševcovské řemeslo ještě vydrží. Studovat ho jako učňovský obor se totiž nedá už 12 let.
Do regálů se v nové podobě vracejí tradiční značky českých bot, například Snaha, Prestige nebo Botas. Předloni se v Česku vyrobily více než čtyři miliony párů bot. Meziročně je to ale méně. Na tuzemském trhu působí zhruba 35 firem s více než 20 zaměstnanci, najdou se ale i menší podniky. V českých obchodech se objevují převážně boty z dovozu, a to hlavně z Asie. Každoročně se doveze okolo 100 milionů párů.
Křeče v nohou a bolesti zad trápí čas od času nejspíš každého, ženám v těhotenství ale dokážou čekání na potomka velmi znepříjemnit. Právě pro ně vyvíjí odborníci z Masarykovy univerzity v Brně speciální obuv, která jim od obtíží pomůže. Dnes spouští rozsáhlý výzkum, ve kterém stovce nastávajících maminek dají tyto speciální boty a budou sledovat, jaký mají vliv na jejich zdraví.
Desítky vojáků aktivních záloh zůstaly na cvičení bez bot. Upadly jim podrážky. Nově nafasované kanady často nevydržely ani tři dny. Vojáci si je museli omotávat izolepou. Do měsíce by vojáci měli dostat boty nové.
V Česku se začíná rozšiřovat takzvaná bosá turistika. Její propagátoři říkají, že chůze bez bot je příjemná a hlavně zdravá. Pravidelně se do ní zapojují už stovky lidí. Vznikají dokonce i speciální stezky pro bosé výletníky.
Oblíbené vietnamky, jednoduchou a většinou i levnou obuv, dnes vyrábějí i nejluxusnější světové firmy. Hodně z nich si je ale stále nechává šít právě ve Vietnamu – zemi, která jim dala jméno. Vietnamská schopnost vyrábět boty však sahá mnohem dál. V zemi ležící v jihovýchodní Asii vznikají nejen padělky známých značek, ale také boty originální, které jsou tak drahé, že si je prakticky žádný běžný Vietnamec nekoupí.
Lyžařské túry po zasněžených horách nabývají v poslední době extrémně na oblibě. Mnoho sportovních vyznavačů, kteří by se chtěli do tzv. skitouringu pustit, ale vlastně neví, jak a ani co k tomu budou potřebovat. Vybavení pro skitouring je přitom dnes jednou z nejsofistikovanějších oblastí sportovní výroby na světě. Vybrat na míru to nejlepší, tak mnohdy zabere hodně času.