San Jose se raduje z postupu do druhého kola play-off NHL

Tým San Jose slaví jako první postup do druhého kola bojů o hokejový Stanley Cup. Žraloci se vypořádali s Kosatkami z Vancouveru 4:3 v prodloužení a v sérii tak vyhráli 4:0 na zápasy.

Rozhodčí neprávem vylučují vancouverského Daniela Sedina

Rozhodčí neprávem vylučují vancouverského Daniela Sedina | Zdroj: Reuters

Stínem na postupu celku z Kalifornie je to, jak padl poslední gól. Na trestné lavici totiž neprávem seděl Daniel Sedin, kterého sudí vyloučili za vražení na mantinel, ačkoliv soupeře trefil bodyčekem. Ve 14. minutě prodloužení se pak trefil domácí Patrick Marleau.

Jediná výhra dělí od postupu také Ottawu a Chicago. Senators zdolali ve čtvrtém utkání Montreal 3:2 po prodloužení, když hostům nepomohla k vítězství ani asistence Tomáše Plekance.

Chicago porazilo Minnesotu jasně 3:0. Srovnaná na 2:2 na zápasy je naopak série mezi Islanders a Pittsburgem. Tučnáci totiž ve čtvrtém zápase prohráli 4:6.

Výsledky 1. kola play off NHL:

Východní konference – 4. zápasy:

New York Islanders – Pittsburgh Penguins 6:4 (1:1, 2:2, 3:1), branky: 27. a 45. Streit, 15. Strait, 39. Okposo, 51. Tavares, 59. Cizikas – 15. Neal, 28. Malkin, 32. Sutter, 41. Dupuis. Střely na branku: 24:31. Diváci: 16.170. Stav série: 2:2.

Ottawa Senators – Montreal Canadiens 3:2 v prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 – 1:0), branky: 52. Zibanejad, 60. Conacher, 63. Turris – 23. Subban (Plekanec), 24. Galchenyuk. Střely na branku: 34:28. Diváci: 20.500. Stav série: 3:1.

Západní konference - 4. zápasy:

Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), branky: 9. a 22. Sharp, 53. Bickell. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19.378. Stav série: 1:3.

San Jose Sharks – Vancouver Canucks 4:3 v prodloužení (2:1, 0:0, 1:2 – 1:0), branky: 15. a 56. Pavelski, 3. Burns, 74. Marleau – 8. Raymond, 50. Burrows, 52. Edler. Střely na branku: 47:35. Diváci: 17.562. Konečný stav série: 4:0.

Tomáš Kohout, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít