Mladá Boleslav vyhrála na Slávii, Pardubice deklasovaly Třinec

26.kolo hokejové O2 extraligy přineslo překvapení na úkor pražské Slávie. Svěřenci trenéra Růžičky prohráli na vlastním ledě 3:5 s Mladou Boleslaví. Pardubice vyhrály v Třinci vysoko 6:0 (článek aktualizujeme)

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Slavia Praha - BK Mladá Boleslav 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Hosté se brzy ujali vedení, když se hned v první minutě prosadil Bahenský. Slávia však dokázala zareagovat a třemi brankami směrovala v polovině utkání k jeho předpokládanému výsledku. Jenže Mladá Boleslav ještě ve druhé třetině snížila na rozdíl jedné branky a třemi góly v závěrečném dějství získala překvapivé, ale zasloužené vítězství.

Branky a nahrávky: 10. D. Hruška (Tomica, Beránek), 25. Červenka (Havel), 30. Červenka (Vondrka, V. Růžička ml.) - 1. Bahenský (Fabuš), 38. Boháč (Frolo), 42. Nouza (Boháč), 48. Boháč (T. Sýkora, Nouza), 51. Lehikoinen (Jiruš, Král). Rozhodčí: Hodek, Kubeš - Kostka, Bláha. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 5125.

00:00 / 00:00

Jak viděli zápasy reportéři Radiožurnálu

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Kdo se přišel podívat na utkání jen těžko uvěřil, že třetí tým tabulky hostí čtvrtý. Pardubice byly po celé utkání jasně lepším týmem a dokázaly to na ledě dokázat i střelecky. O osudu souboje rozhodla prakticky 17.minuta, kdy se trefil Tetkovský a Koukal. Nakonec nastřílely východočeši svému soupeři půl tuctu branek.

Branky a nahrávky: 17. Cetkovský (Špirko, Somík), 17. Koukal (Zohorna, Havíř), 22. Zohorna (Koukal), 51. Buchtele (Klejna), 54. Kousal (Pineault, Pivko), 60. Somík (Radil, Kočí). Rozhodčí: Hradil, Souček - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:8, navíc Havíř (Pardubice) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 3758.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Hostující hokejisté se od úvodu snažili prodrat dobře organizovanou obranou Mountfieldu, ale až na pár výjimek se jim to nepodařilo a když přeci jen, naráželi na výborně chytajícího  Romana Turka. Domácí si příliš šancí nevypracovali a tak souboj skončil v normální hrací době bez branek. O zisku bodu navíc pro České Budějovice rozhodl v 64. minutě Josef Melichar.

Branka a nahrávky: 64. Melichar (Mikeska, Sailer). Rozhodčí: Hribik, Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4626.

HC Geus Okna Kladno - HC Benzina Litvínov 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Hokejisté Kladna konečně po šesti kolech plně bodovali. Na úvodní dvě branky Kladna z první třetiny dokázali hosté ještě odpovědět ve 24. minutě Vopatem, ale po té už dominovali na kladenském ledě domácí. Dařilo se zejména Stielerovi, který dva góly dal a u jednoho asistoval.

Branky a nahrávky: 11. Bělohlav (Mikulík, Stieler), 12. Stieler (Kuchler, J. Dlouhý), 26. Horna (M. Procházka, Patera), 38. Stieler (F. Kaberle, Kuchler), 40. Frolík (Kalla, Toman), 59. Toman (Horna) - 24. Vopat (Gureň, Švarný), 60. Trávníček (Švarný). Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení 7:5, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2603.

Brno - Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Utkání se neslo ve znamení výborných výkonů obou brankářů. Jako první kapituloval v 16.minutě finský gólman ve službách Komety Sasu Hovi po akci Kristka. Kometa se snažila o vyrovnání, ale Mensator pustil kotouč za svá záda až ve třetí třetině. Radost z vyrovnání domácím vydržela pouze 32 vteřin než vrátil vedení na stranu Energie Pletka. Brno hnáno zaplněnou halou Rondo dokázalo ještě v power play vyrovnat a utkání dospělo přes prodloužení až k samostatným nájezdům, ve kterých o vítězství Komety rozhodl Kamil Brabenec.

Branky a nahrávky: 43. Erat (Dopita), 60. Varaďa (Bičánek, Selingr), rozhodující sam. nájezd Brabenec - 16. Kristek (Prošek, Melenovský), 44. Pletka (Zucker, Melenovský). Rozhodčí: Husička, Pešina - Čech, Poruba. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 7057.

Aleš Procházka, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Kamil Jáša, Radim Sajbot, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít