Karlovy Vary uspěly v derby s Plzní, Olomouc vyšplhala v tabulce extraligy na druhou pozici

Hokejová extraliga má za sebou 27. kolo, které přineslo řadu překvapení. Karlovy Vary v bitvě západočeských rivalů uspěly v Plzni 3:1, která se propadla na pátou příčku. Naopak Olomouc ze čtvrtého místa vyšplhala na druhou pozici poté, co rozstřílela tabulkového souseda Spartu 5:1.

Bitvu o západní Čechy ovládly Karlovy Vary

Bitvu o západní Čechy ovládly Karlovy Vary | Zdroj: ČTK

Třinácté Karlovy Vary ovládly západočeské derby po čtyřech porážkách ze vzájemných soubojů s Plzní, která byla před 27. kolem extraligy třetí. Už bez Radka Dudy potvrdily svou formu na kluzištích soupeřů, když venku vyhrály třetí z předchozích čtyř zápasů.

První branku vstřelil na konci 10. minuty po přečíslení dva na jednoho Martin Bartek, jenže vedení karlovarskému celku nevydrželo ani do konce třetiny. Necelou minutu a půl před sirénou srovnal na 1:1 Miroslav Indrák.

Po bezgólové druhé periodě dostalo derby v Plzni rozuzlení až v poslední sedmiminutovce. V čase 53:15 poslal Vary do vedení Tomáš Rachůnek a zásahem do prázdné brány na konečných 3:1 se podruhé prosadil Bartek, jemuž na obě trefy přihrával Jaroslav Kůs.

Překvapení se zrodilo také na ledě druhé Mladé Boleslavi, kam přicestovaly jedenácté Pardubice.

Dynamo šlo do vedení už na začátku 3. minuty brankou Lukáše Nahodila, jenž v čase 23:02 zvyšoval už na 3:0. Mladá Boleslav, za níž už nastoupil Jakub Klepiš, sice dvakrát snížila, ale nic platné jí to nebylo. Pardubice ji přestřílely 4:2.

Šestý Hradec Králové po prohře s Libercem zvládl domácí střetnutí s devátými Vítkovicemi, které si z východu Čech odvezly porážku 2:5. Pět branek nastřílela v bitvě dvou tabulkových sousedů čtvrtá Olomouc páté Spartě, čímž se vyhoupla na druhou příčku extraligy.

V Brně se jely nejdelší nájezdy

Na třech kluzištích se v pátek prodlužovalo. Loňští finalisté Třinec i Litvínov doma uspěli. Desátí Oceláři zdolali sedmý Chomutov po nájezdech 4:3, když první i rozhodující nájezd proměnil Vladimír Luka.

Poslední Verva si před vlastním publikem v prodloužení poradila s dvanáctým Zlínem a zvítězila potřetí v pěti zápasech.

V Brně v duelu tamní Komety proti vedoucímu Liberci během šedesáti minut sice padly jen dva góly, po jednom na každé straně, zato nájezdy byly vůbec nejdelšími v dosavadním průběhu sezony.

Po devíti sériích, během nichž jel brněnský Vojtěch Němec celkem šest nájezdů a liberecký Martin Bakoš pět, si nakonec připsali dva body Bílí Tygři, když rozhodující úder zasadil Michal Birner.

Už známe výsledky všech zápasů dnešního 27. kola #TELH. Který z nich vás překvapil nejvíce? A jak se dařilo vašemu oblíbenému celku?

Posted by Tipsport extraliga on Friday, 11 December 2015

27. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kopecký (M. Doudera, Roth), 23. Kopecký (Irgl), 60. Plíhal (Dravecký, Kopecký), rozhodující nájezd Luka - 24. Hřebejk (Rutta, Skinner), 26. Květoň (V. Růžička ml., Vondrka), 33. Vondrka (Červenka, Rutta). Rozhodčí: Čech, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2, navíc Červenka (Chomutov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3989.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Indrák (Kracík, Kubalík) - 11. Bartek (Kůs, T. Rohan), 54. T. Rachůnek (Huna), 59. Bartek (Kůs). Rozhodčí: Hejduk, Fraňo - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4020.

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Stříteský (M. Látal, Pacovský), 53. L. Pabiška (Jarůšek, Voráček) - 3. Nahodil (Marcinko), 17. P. Sýkora (Marcinko, Redenbach), 24. Nahodil (Čáslava), 50. Redenbach (Marcinko). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 4003.

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 3:2 v prodloužení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branka a nahrávky: 19. M. Hořava (Kubát, Hanzl), 28. Kubát (Lukeš, Hübl), 65. M. Hořava (Z. Sklenička, F. Pavlík) - 32. P. Holík (Bukarts), 52. Ondráček (Kubiš). Rozhodčí: Hribik, Horák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3860.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Steel 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Červený (Courchaine), 8. Šimánek (J. Kudrna), 24. Dej z trest. střílení, 33. Ihnacak (Pilař, J. Kudrna), 48. Bednář (Pláněk) - 22. Tomi (Hovorka), 32. Vandas. Rozhodčí: Hodek, Lacina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4129.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Herman (Holec, Staněk), 13. Herman (Eberle, Skrbek), 24. Buc (Knotek, Rašner), 46. Holec (Kucharczyk, Skrbek), 52. Holec (Herman, Staněk) - 49. M. Procházka (Sabolič, Kumstát). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Bryška, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4042.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Vondráček (Dočekal, Raška) - 28. Radivojevič (Bakoš, Plutnar), rozhodující sam. nájezd Birner. Rozhodčí: Polák, Šindler - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:4, navíc Dočekal - J. Vlach oba 10 min. Bez využití. Diváci: 7387.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít