Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v play out Slavii a na Litvínov ztrácejí tři body

Hokejisté Mladé Boleslavi snížili ve skupině o udržení v Tipsport extralize ztrátu na předposlední Litvínov na tři body. V šestém kole porazili pražskou Slavii 3:0, zatímco Litvínov prohrál v Karlových Varech 2:6.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z výhry nad Kladnem

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z výhry nad Kladnem | Zdroj: ČTK

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Litvínov byl v první třetině aktivnější a ve 14. minutě ho poslal do vedení Hujsa. To bylo ale ze strany hostů na dlouhou dobu všechno. Už za 40 sekund totiž vyrovnal Mikeska. Domácí poté hráli přesilovku pět na tři, kterou využil Zaťovič. V pokračující výhodě pět na čtyři předvedl sólo přes celé kluziště Pech a zvýšil na 3:1.

Do druhé třetiny nastoupil místo Volkeho v brance Litvínova Nechvátal a odolával až do 35. minuty, kdy ho překonal Skladaný. Ve třetí třetině se trefili ještě Dej a podruhé v zápase Zaťovič, za Litvínov snížil Gerhát.

Branky a nahrávky: 15. Mikeska (Kuběna), 16. Zaťovič (Pech, Gawryletz), 17. Pech, 35. Skladaný (T. Sýkora), 47. Dej (T. Sýkora), 52. Zaťovič (Pech, Gřegořek) - 14. Hujsa (Stříteský, Kubát), 51. Gerhát (Stříteský, Majdan). Rozhodčí: Hodek, Souček - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. Diváci: 3334

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Domácí měli více ze hry, ale do vedení mohla jít Slavia. Sklenář ale trestné střílení neproměnil. V 18. minutě už se Boleslav dočkala zásluhou Vrbaty. Druhá třetina také dlouho nepřinášela příliš zajímavých momentů.

Až mezi 35. a 36. minutou přišly velké chvíle Tomáše Nouzy, který dvakrát překonal brankáře Slavie Kopřivu. V závěrečné části si Mladá Boleslav důležitou výhru bez problémů pohlídala, gólman Jaroslav Hübl vychytal čtvrtou nulu v sezóně.

Branky a nahrávky: 18. Vrbata (Mikulík), 35. Nouza (Mikulík, Vrbata), 36. Nouza (Vrbata). Rozhodčí: Hrubý, Homola - Bejček, Horinek. Vyloučení: 6:6, navíc P. Jelínek (Slavia) 10 min. Bez využití: Diváci: 2715