ELH: Sparta vyhrála v Litvínově, Hradec padl v Brně

Hokejisté Sparty Praha vyhráli ve 21. kole extraligy na ledě Litvínova po obratu 3:2 a vedou extraligu už o osm bodů před druhým Hradcem Králové. Východočeši prohráli na ledě Brna 0:3 a právě Kometa se jim přiblížila už na rozdíl jediného bodu.

Miroslav Forman ze Sparty a litvínovský brankář Pavel Francouz

Miroslav Forman ze Sparty a litvínovský brankář Pavel Francouz | Zdroj: ČTK

Sparta prohrávala po trefách Piroše a Hübla už v šesté minutě 0:2. Hosté se prosadili až ve druhé třetině, když Francouze překonal Hlinka. Hned v úvodu závěrečného dějství se řítil na Francouze Ton, trefil však pouze tyčku.

Ve 48. minutě bylo vyrovnáno. Ton vystřelil, Francouzovi puk proklouzl pod rukou a pro Hlinku nebyl problém ho zasunout do branky. Za necelé čtyři minuty ujel po pravém křídle Šlégrovi Ivan Rachůnek a propálil domácího brankáře střelou mezi betony. Litvínov v šestém zápase pod vedením nového trenéra Radima Rulíka poprvé nebodoval.

Hokejisté Hradce Králové teprve podruhé v sezoně vyšli bodově naprázdno na soupeřově ledě, když neskórovali v Brně. O vítězství Komety se dvěma góly postaral útočník Vojtěch Němec a výkon brankáře Marka Čiliaka, který vychytal svou třetí extraligovou nulu.

Obránce Brna Tomáš Žižka fauluje hradeckého Michala Švihálka | Foto: ČTK

Pardubice zabraly po třech porážkách a zdolaly poslední Chomutov 4:2, přičemž doma se radovali po více než měsíci. Třemi body za gól a dvě asistence se na tom podílel Tomáš Nosek. Piráti podlehli posedmé za sebou a nový kouč Josef Turek má ze tří zápasů na kontě zatím jen bod.

Vítkovice v domácím prostředí utrpěly už šestou porážku. Nad Zlínem sice vedly 2:1, ale promarnili řadu šancí i dvě přesilové hry pět na tři a soupeř ve druhé polovině zápasu skóre třemi góly otočil. Autorem vítězného gólu byl Jaroslav Balaštík, který dosáhl jubilejní 300. branky v nejvyšší soutěži.

Karlovy Vary ukončily ve vzájemných zápasech s Třincem sérii jedenácti proher za sebou a radovali se proti Ocelářům poprvé od 19. listopadu 2010. Domácí otevřeli skóre už v sedmé minutě a na konci druhé třetiny přidal další trefu od modré čáry Gulaši. Na 3:0 zvýšil v 58. minutě Vlach, v poslední minutě sebral Závorkovi čisté konto Zagrapan.

21. kolo hokejové Tipsport extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Piráti Chomutov 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 4. T. Zohorna, 34. Kousal, 36. P. Sýkora, 43. T. Nosek - 22. Balej, 31. Trefný
HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 6. M. Hlinka, 26. Sloboda - 23. Ondráček, 32. Honejsek, 36. Balaštík, 57. Holík
HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 7. Kytnár, 39. Gulaši, 58. Roman Vlach - 60. Zagrapan
HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 40. a 46. Němec, 56. H. Zohorna
HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Piroš, 6. Hübl - 25. a 48. J. Hlinka, 52. I. Rachůnek
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 37. Patera, rozhodující sam. nájezd M. Hořava - 15. Boháč

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít