Sýkora s Prospalem pomohli Anaheimu, Philadelphie se rvala

Hokejisté Petr Sýkora s Václavem Prospalem pomohli k výhře Anaheimu 5:2 na ledě Chicaga v utkání kanadsko-americké NHL. Sýkora se jednou trefil a na jeden gól nahrál, Prospal přihrával dvakrát. Bitka se odehrála ve Philadelphii. Po nedávném faulu Martina Havláta na Marka Recchiho slibovali hokejisté Philadelphie ottawskému útočníkovi pomstu. Rozhodčí rozdal hráčům za rvačku neuvěřitelných 419 trestných minut, což je nový rekord NHL.

hokej

hokej

Martin Havlát se vrátil do hry po odpykání dvouzápasového trestu v pátečním utkání právě proti mužstvu Flyers, které vyvrcholilo obrovskou bitkou. Flyers vyhráli 5:3 i zásluhou tří asistencí Slováka Michala Handzuše a zároveň dosáhli hranice deseti tisíc branek v soutěži. Místo oslavy se ale na ledě strhla pořádná rvačka. V poslední minutě se začal prát zlý muž Philadelphie Donald Brashear s Robem Rayem. Za chvilku bylo na ledě několik zaklesnutých dvojic včetně gólmanů. Ovšem trenér Jacques Martin dokázal hlavní důvod bitky Martina Havláta před pokračováním hry ukrýt na trestnou lavici, kde český útočník odpykával trest brankáře Patricka Lalimea. Ten byl vyloučen do konce utkání a do branky musel Martin Prusek.

Hokejisté Tampy Bay překvapivě obsadili první místo ve Východní konferenci a nemíní jej opustit. Pevnou vůli prokázali i proti New Jersey, které porazili 3:2 v prodloužení. Devils ještě těsně před koncem vedli 2:1 a nic nenasvědčovalo jejich prohře. Deset sekund před koncem normální hrací doby ale Pavel Kubina přihrál Vincentu Lecavalierovi a ten prostřelil Martina Brodeura. Nastavený čas trval něco málo přes dvě minuty. Český bek založil další akci, na jejímž konci byl veterán Dave Andreychuk.

Výsledky:

New York Rangers - Washington 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 17. C. Simon, 34. Messier, 51. Holík (Jágr) - 30. Whitfield, 32. Miller. Střely na branku: 22:21. Diváci: 18.200

Philadelphia - Ottawa 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Branky: 11. Lapointe, 12. Recchi, 17. D. Markov, 26. K. Johnsson, 47. Žamnov - 5. Neil (Havlát), 35. Chára, 60. Bondra. Střely na branku: 30:26. Martin Prusek v brance Ottawy odehrál 105 sekund a ani jednou nezasahoval. Diváci: 19.539

Atlanta - Carolina 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 41. Štefan, 60. Grand-Pierre - 26. Brind'Amour, 38. O'Neill, 65. K. Adams. Střely na branku: 34:34. Diváci: 15.025

Tampa Bay - New Jersey 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 10. Afanasenkov, 60. Lecavalier (Kubina), 63. Andreychuk (Kubina) - 22. Madden, 34. Friesen. Střely na branku: 22:32. Diváci: 20.239

Detroit - Vancouver 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 24. Shanahan, 27. Hull (Lang), 47. Lidström - 56. Keane. Střely na branku: 27:24. Diváci: 20.066

Chicago - Anaheim 2:5 (0:2, 1:2, 0:2)
Branky: 32. Quint, 34. Daze - 45. a 53. Rucchin (na první Sýkora, na obě Prospal), 2. Sýkora, 14. Fjodorov, 37. R. Niedermayer. Střely na branku: 36:36. Diváci: 11.536

Dallas - Calgary 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 14. Modano, 25. Turgeon, 47. Arnott, 51. DiMaio, 52. Morrow - 32. Warrener. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.532

Colorado - San Jose 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 3. Moore, 7. Hejduk, 26. Tanguay, 29. Sakic (Hejduk), 51. Worrell - 30. Koroljuk. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.007

Phoenix - Montreal 3:4 (0:0, 1:3, 1:2)
Branky: 24. Langkow, 43. Comrie, 45. C. Gratton - 23. Dagenais, 27. Dowd, 36. Koivu, 41. Zedník. Střely na branku: 24:25. Diváci: 16.859

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít