Heninová získala první grandslam v kariéře

Belgická tenistka Justine Heninová-Hardenneová se stala vítězkou French Open a získala tak svůj první grandslam v kariéře. Ve finále porazila nečekaně hladce svou krajanku Kim Clijstersovou za sedmašedesát minut 6:0 a 6:4. Jedenadvacetiletá Belgičanka věnovala svůj triumf matce, která zemřela, když bylo Heninové dvanáct let.

Justine Heninová

Justine Heninová | Foto: Gotenis

Úvodní set trval pouhých šestadvacet minut, když Heninová nadělila své o rok mladší soupeřce nepopulárního "kanára". Clijstersová měla přitom několik dobrých příležitostí vzít své krajance podání. Ve druhé hře vedla už 40:0, ale Heninová nakonec servis udržela. Stejná situace se opakovala ještě ve čtvrtém gamu, ale místo vyrovnaného stavu 2:2 prohrávala Clijstersová 0:4. Výrazný byl také poměr vítězných míčů v prvním setu, 12:2 pro Heninovou-Hardenneovou. Druhá sada už byla podstatně vyrovnanější. Clijstersová vyhrála na jejím začátku první hru v zápase, ale hned poté ztratila počtvrté v utkání svůj servis. Heninová se dostala do vedení 4:2 a kráčela za svým prvním grandslamovým titulem v kariéře. Soupeřka se nechtěla vzdát tak snadno a dokázala poprvé v zápase prolomit podání Heninové a srovnat na 4:4. Ani to však Clijstersové na zvrat nestačilo. Heninová-Hardenneová vyhrála zbylé dvě hry a proměnila hned první mečbol.

Muži - čtyřhra, finále:

B. Bryan, M. Bryan (3-USA) - Haarhuis, Kafelnikov (11- Niz./Rus.) 7:6 (7:3), 6:3