V zahradách vídeňské univerzity vykvetla největší květina světa – zmijovec titánský. Rostlina z indonéských deštných pralesů může mít květenství vysoké až tři metry a vydává odporný zápach.
Neobvyklého chování mořských savců si všimla bioložka Angela Ziltenerová. Delfíni se seřadili před korálem, každý z nich jím proplaval, a pak se vrátil zpátky na konec fronty, aby proceduru zopakoval.
Když mají turisté při návštěvě Kanárských ostrovů La Gomera nebo El Hierro štěstí, můžou se stát svědky toho, jak místní obyvatelé komunikují na velké vzdálenosti.
Městečko na západě Francie si už několik let láme hlavu nad nápisem, který kdosi před více než dvěma sty lety zanechal na skále na odlehlé pláži. Za rozluštění záhadného nápisu je odměna 2000 eur.
Měla to být zábava a zároveň způsob, jak přinutit řidiče zpomalit. Experiment se zpívající silnicí na severu Nizozemska ale skončil fiaskem. Místní lidé totiž ze zvuku šílí.
Prezidentské volby doprovází řara kuriozit. Část voličů v Královéhradeckém kraji odevzdává svůj hlas ve skanzenu. Na Karlovarsku mají urnu z první republiky. A komisi v Teplicích překvapil Mirror Man.
Posledním člověkem, kterého v západní Evropě setnuli gilotinou, se před 40 lety stal tuniský imigrant Hamíd Džandúb. Trest smrti byl ve Francii zrušen o čtyři roky později.
La Notte rosa - událost, kdy se 110 kilometrů pobřeží regionu Romagna u Jaderského zabarví na jednu noc do růžové barvy. Odpovědí na to, proč se tento svátek slaví je několik.
Internet je informační nezbytnost dnešní doby. Řada lidí si bez něj nedokáže představit život a řada firem, služeb nebo institucí by bez něj už ani nemohla fungovat. Teď ale přichází internet zvířat.
Chcete si užít klidu po náročném dni, sednete si do křesla nebo lehnete na kanape a v tom to začne. Vrtačka nebo hlasitá hudba od sousedů, nebo stačí, že se manželé vedle zrovna hádají.
Touha krást je nejspíš stejně stará jako lidstvo samo. Některé ukradené věci, jako například jídlo, se dají pochopit. Jiné se ovšem brání vší logice. Server Crime Wire sestavil přehled věcí, které by asi většinu lidí nenapadlo krást - a hned na druhou příčku umístil most rozebraný sběrači šrotu v České republice.
Zábavní park na západě Japonska vyvolal vlnu kritiky kvůli kluzišti, kde skrz led prosvítalo na 5000 mrtvých ryb. Provozovatelé atrakce uvedli, že chtěli u bruslařů navodit pocit, že se pohybují po zamrzlém oceánu. Zdůraznili rovněž, že ryby byly do ledu uloženy již usmrcené, a nebyly v něm pohřbeny zaživa. Park se za nevhodnou atrakci omluvil a kluziště uzavřel.
Posměch i kritiku sklidil předseda vlády jihoindického státu Telangana, který se přestěhoval do nového domu podobnému paláci, jenž daňové poplatníky přišel v přepočtu na 7,3 milionů dolarů (asi 186 milionů korun).
Nový školní rok se v Japonsku pozná podle dvou ukazatelů – kalendáře a květu okrasných třešní jménem sakury. Tyto okrasné stromy Japonci milují. Jakmile se na stromech objeví první kvítky, vyrážejí na piknik nebo se věnují hanami, tedy doslova pozorování květů. Sakury si ale zcela běžně dají i ke svačině.
Zajímá vás, jaký život vedli potulní loutkáři? Můžete to se svými dětmi zjistit v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. Interaktivní program výstavy umožňuje návštěvníkům mimo jiné zahrát si na loutkáře a ve výtvarném ateliéru si pak vytvořit loutku podle svých představ.
Americký akrobat Nik Walenda podnikl riskantní přechod nad propastí u Velkého kaňonu v Arizoně v USA. Po ocelovém laně o průměru pět centimetrů přešel bez jištění přes čtyři sta metrů nad skoro půl kilometrovou roklí. Na jejím dně je řeka Malé Colorado.
Už název nové restaurace v britském Cardiffu leccos napoví. Jmenuje se Clink Cymru, přičemž „The Clink“ ve slangové angličtině znamená „basa“. Personál tvoří trestanci ze dvou nápravných zařízení. O podnik je pár dnů po otevření velký zájem a to nejen kvůli originálnímu prostředí. Podle reportérů z BBC se tam skvěle vaří.
Jiný kraj - jiný mrav, to u jídla platí snad dvojnásob. Například v Saudské Arábii je v kurzu velbloudí maso. Někteří to chápou jako projev nostalgie - kdysi totiž velbloud sloužil nejen jako zdroj potravy, ale především jako dopravní prostředek a taky kamarád. Jsou to vzpomínky na život kočovných beduínů, který nyní vystřídala hlavně těžba ropy.
S nevšedním podnikatelským záměrem pro naturisty přišla cestovní kancelář z německého Erfurtu. Od 5. července nabízí zájemcům takzvaný "FKK let" na ostrov Usedom. Pasažéři si díky němu budou moci svršky odložit už v letadle.