Tábor už má zároveň připravený projekt na další rozšíření plaveckého stadionu o krytý akvapark. Realizace projektu za zhruba 400 milionů korun závisí na prioritách a finančních možnostech města.
Pro medvědí bratry připravila Zoo Tábor velký výběh. „Mají tam dvě ubikace a je na nich, jestli budou chtít nocovat a následně zimovat spolu, nebo odděleně.
Práce provádí jedna z firem, která figuruje v aktuální chomutovské kauze. „Společnost vyhrála regulérní výběrové řízení a zakázku by měla být schopná provést,“ říká ale Ředitelství silnic a dálnic.
Tábor Sondovon, kam výprava dětí z Přímořského kraje, Moskvy, Petrohradu a dalších ruských končin zamířila, byl postaven před 60 lety v severokorejském městě Wonsan na pobřeží Japonského moře.
Kemp byl součástí sítě 25 podobných táborů fungujících od roku 2012, které organizátoři otevřeně inzerují na internetu. Výtěžek z tábora měl putovat na frontu.
„Volných míst na táborech už moc není. Dalo by se říct, že kdo ještě nějaké volné místo najde, má poměrně štěstí,“ popisuje předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.
Příměstské tábory jsou trendem posledních let. Děti mají přes den program, ale vracejí se domů. Pro rodiče je to levnější a navíc mají děti pod dohledem.
Sklářka Libuše Laurinová zatavuje do skleněných trubiček staré, zrezivělé hřebíky, které zbyly ze střechy řetízkové šatny z bývalého komunistického lágru Rovnost na Jáchymovsku.
„Přítomnost Štybara si pochvaloval i reprezentační trenér Petr Klouček. Hned se k nám přidal na obhlídce trati. Snažil se radit a všichni mu naslouchali,“ prozradil.
„Budou tam přístřešky, ochrana proti větru a dešti, ale ubikace nebudou vytápěné, takže tam nelze umístit třeba lva. Ale je to ideální pro chladnomilné šelmy jako rys, puma, tygr,“ říká kurátorka.
„Je tady vodní biotop, pak bažinný, protože je tady velké jezero, které nevysychá. Vedle toho jsou ještě tři další jezírka, která jeden rok nevyschnou a další léta vysychají,“ popisuje Viktor Mačura.
Zastavení naučné stezky jsou rozmístěná po trase, kterou chodili Foglarovi táborníci z Ledče od vlaku ke Sluneční zátoce. I dnes vede čistou přírodou proti proudu řeky Sázavy.
V Kolíně startuje cyklokrosová sezona. Jejím vrcholem bude mistrovství světa v Táboře. Jeho výsledek mimo jiné také napoví, jaká budoucnost cyklokros v Česku čeká.
V zimě v roce 2012 odjel tehdejší majitel areálu na dovolenou. A v noci na 6. února objekt vyhořel. U požáru tehdy zasahovalo několik desítek hasičů a na místě byli i kriminalisté.
„Včasné zahájení dýchání z úst do úst a velmi rychlé a přesné použití externího defibrilátoru určitě mělo vliv na to, že chlapec vyvázl bez trvalých následků,“ uvedl lékař Martin Kutěj.
Technické potíže při přípravě tábořiště pro desítky tisíc lidí a zaplavené louky po silných deštích vedly k tomu, že část české výpravy pozdrží svůj příjezd o jeden den a přespí v kempu.
„Je velice smutné, že tady vyhasínají lidské životy a poškozuje se majetek. Určitě to není dobré, proto se jako město snažíme něco dělat,“ říká místostarosta Chýnova Evžen Zadražil.
Co přesně vyklízení táborů znamená, není zřejmé. Nicméně to může vyvolávat otázky, zda Moskva například nepotřebuje více vojáků na frontové linii, aby zastavila ukrajinskou protiofenzivu.
Táborští kriminalisté žádají o informace řidiče, kteří mají ve vozidle záznamově zařízení, ale i chodce, kteří si všimli ve středu od 9.45 do 12.00 pohybu nebo výskytu osobního vozidla tmavé barvy.
„Zatím není jasné, zda událost způsobila technická závada, nebo se jednalo o lidské selhání. Přesnější příčina vzejde až z probíhajícího vyšetřování,“ uvedla policejní mluvčí odpoledne.
„Soužití s havrany není jednoduché. Když vám pod okny hnízdí stovky, možná tisíce ptáků, kteří se každé ráno v půl páté začnou vítat, tak to rozhodně není nic příjemného,“ uznává přírodovědec Veselý.