Protože byl rybník u Červené Lhoty vypuštěný kvůli opravě hráze, dělníci umístili tepelné čerpadlo na dno už teď. „Vypadá, jako když do dna zakopete plastové radiátory.“
Vedení města teď chce přimět lidi k tomu, aby víc třídili. Tím pádem by mělo méně odpadků skončit v černých popelnicích na směs, které bude nově firma FCC vyvážet jen jednou za dva týdny.
Město jejich výrobu svěřilo dvojici uměleckých truhlářů, kteří se inspirovali tradičními řemeslnými postupy i okolní krajinou. Oba volili vše tak, aby byl výsledek co nejvíc v souladu s krajinou.
„Orlice Gaia byla nalezena loni v létě poblíž obce Mláka v lese. Hodinu jsme ji tam odchytávali, protože ačkoliv nelétala, tak na zemi byla pořád dost rychlá,“ vzpomíná ředitelka záchranné stanice.
„Tam se jezdit nedá. Když tam byly ty základní dvě vrstvy, tak to bylo rovnější, teď na to najedete a jste jako na moři. A v každé zatáčce vám auto uskočí,“ popisuje pan Vladislav, obyvatel obce Peč.
Do zvlněné krajiny okolo Strmilova na Jindřichohradecku by mělo přibýt osm větrných elektráren. Obyvatelé města se to dozvěděli na setkání se zastupiteli a zástupci energetické firmy.
Od čtvrtka měl fungovat digitální systém pro uchazeče o středoškolské studium. Je ale mimo provoz. Programátoři objevili při posledních testech problém, proto musí aplikaci znovu otestovat.
Například Diecézní Charita ostravsko-opavská chce získat peníze na 55 projektů, které pomohou lidem postiženým vážnými nemocemi, osaměním ve stáří nebo nepříznivou ekonomickou situací.
Město Jindřichův Hradec chce zrekonstruovat zchátralý zámecký pivovar, na kterém pobýval dva roky i mladý Bedřich Smetana. Vyměnit chce vše kromě obvodových zdí.
„V současné době máme po měsíčním náběhu patnáct pacientů. Věříme, že do konce prázdnin, nejpozději září budeme na kapacitě 25 až 30 pacientů,“ uvádí ředitel nemocnice František Werner.
Několik druhů čolků a skokanů. Ale nejen to, i zvláštní druhy hub. Všechny ty žijí a rostou v lesních rybnících u Slavonic. Ochránci přírody se shodují, že si zaslouží zvláštní ochranu.
Když Tomáš Pancíř se svým týmem odkryl neoznačené hroby dvanácti lidí z konce druhé světové války, přispěl tím k poznání, co se v pohraniční oblasti u Nové Bystřice v té době dělo.
Soutěže se zúčastnily čtyři tisíce žáků. První místa v kategorii středních škol letos obsadily samé dívky. Finále se zúčastní 95 nejlepších soutěžících z celého světa.
Martina Stručovského čtení baví a napadlo ho, že by mohl spojit svůj koníček s pomocí druhým. „Myšlenka čtenářského klubu je moje. Já mám knížky rád odjakživa a pracuji jako knihkupec,“ vysvětluje.