Členové správní rady chebské nadace Schola Ludus, která podporuje talentované děti, chtěli zhodnotit část rozpočtu. Rozhodli se ale pro rizikovou investici, v důsledku které nejspíš přišli o miliony.
Praha/Plzeň/Brno/Olomouc/České Budějovice/Jihlava/Ostrava||red|Společnost|noční běh pro světlušku
Lidé na pomoc zasaženým přispěli miliony korun. Vyplývá to z webů sbírek. Na sbírce Nadačního fondu Univerzity Karlovy (UK) se podle údajů po 06.00 sešlo přes 2,5 milionu korun.
Fond vznikl 11. listopadu, správní radu kromě Pavlové tvoří Eva Ridvalová a Josef Blaho, jako revizorka pak Kateřina Hejhalová. Informace o variantách pomoci jsou k nalezení na webu.
Hana Dvořáková obdržela z rukou prezidenta republiky vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti vědy. Co jí přinesla spolupráce s Antonínem Holým při výzkumu antivirových látek?
Za Kavárnou Potmě stojí Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu. A má ještě jeden důležitý cíl – nabídnout lidem se zrakovým postižením smysluplnou pracovní příležitost.
Učinil tak z titulu své pozice spolupředsedy Nadace Billa a Melindy Gatesových. Jeho nadace ve čtvrtek oznámila, že investuje 50 milionů dolarů na vývoj léků v institutu, který i založila.
„Doktor Lischke nám klidným hlasem nabídl další možnosti. Teprve po odchodu syna jsme zjistili, že šance byla nulová. Ale my jsme díky tomu přežili,“ shodují se manželé z Úsměvu nejen pro Kryštofa.
Matka a sestra zesnulého veterána Jiřího Schamse se od jeho smrti v roce 2015 snaží, aby podnikatel Hynek Čech přestal ve svých firmách používat Jiřího přezdívku „Regi“.
Radiožurnál se zeptal osmičky prezidentských kandidátů, zda v případě zvolení hlavou státu založí vlastní nadaci a jakou část měsíčního platu by na ni vyčlenili.
„Zhruba 80 milionů šlo na pořízení společnosti Hostačovský zámek, která nemovitost vlastní. Zbylých 27 půjde na investice nebo provoz do budoucna,“ přibližuje nová jednatelka zámku Irena Kotíková.
Po celé Ukrajině spontánně vznikla centra příjmu a distribuce pomoci. Potraviny připravují ženy v nedalekých vesnicích, aby vojáci měli pocit, že jí domácí stravu. Jsou to sladké taštičky anebo boršč.
V dalším díle série se Meda (13) a Matěj (14) ptali novinářky a zakladatelsky nadačního fondu Šatník Nory Fridrichové na to, jak můžeme Ukrajině pomáhat.
Na rozsudek upozornila organizace Greenpeace. V dole se bude těžit uhlí na základě koncese platné do roku 2026, jejíž legálnost zpochybnilo Česko před Soudním dvorem Evropské unie.
„Tento důkaz nebyl předložen. Šíření určitého tvrzení, které se ve veřejné diskuzi stává jakousi skutečností, hraničí s konspirační teorií,“ doplnil prezident Nadace Anny Frankové.
Ročně získávají od lidí dohromady přes deset milionů korun a dary za dalších zhruba 25 milionů. Co přesně se za vybrané peníze nakupuje, nadace nezveřejňují.
Reportéři Radiožurnálu zmapovali činnost dvou nadací, které žádají lidi o pomoc dětem v Africe. Kam finance skutečně putují, ale není jasné. Jak to organizace vysvětlují? A jsou takové případy běžné?
Každý rok naposílají lidé dvěma nadacím, za nimiž stojí stejní lidé, přes 10 milionů korun a dary za dalších 25 milionů. Co konkrétně za peníze dárců nadace pořizují, není jasné.
Peníze na stavbu za zhruba 15 milionů korun komunitní nadace získává třeba prodejem budoucích schodů. Za 25 tisíc korun si majitel koupí vizitku na určitém schodu.
Ježíškovým vnoučetem se může stát každý, kdo chce potěšit osamělé seniory splněním jejich přání. Cílem organizátorů je, aby se letošní ročník opět nesl v duchu setkávání dárců a obdarovaných.
Kverulant v květnu zveřejnil článek, ve kterém uvedl, že dva pozemky v Hostivaři o rozloze asi 30 000 metrů čtverečních byly z církve vyvedeny a převedeny na nově založenou nadaci Dominika Duky.
Sbírka Nadace Via vynesla za necelých 24 hodin více než 100 milionů korun. Desítky milionů korun shromáždily také další dobročinné organizace. Diecézní charita Brno vybrala přes 50 milionů korun.
Lidé i živnostníci z okolí nabízejí také materiální pomoc – nářadí, oblečení nebo plachty na provizorní zakrytí poškozených střech. Nabídky se zatím objevují hlavně na sociálních sítích.
Půjčovna nabízí speciální lupy, chytré telefony a hodinky nebo psací stroje pro nevidomé. Půjčit se dají na pár týdnů, měsíce, ale i déle – třeba když děti potřebují vybavení na celý školní rok.