První dáma založila nadační fond. Zaměří se na podporu dětí ve vzdělávání, samoživitele a seniory
První dáma Eva Pavlová založila se svými spolupracovníky nadační fond, který se zaměřuje na poskytování pomoci v různých oblastech. Podle nového webu Pavlové se zaměří na podporu dětí a mládeže ve vzdělávání a rozvoji, pomoc samoživitelkám a samoživitelům či na zlepšení kvality života seniorů. Zároveň chce podpořit mladé lidi v inovativních projektech s pozitivním dopadem na společnost. Pavlová v pondělí nové aktivity představila novinářům.
Fond vznikl 11. listopadu, správní radu kromě Pavlové tvoří Eva Ridvalová a Josef Blaho, jako revizorka pak Kateřina Hejhalová. Informace o variantách pomoci jsou k nalezení na webu. Sponzory fond neshání, kromě příspěvků se počítá například s aukcemi na tvorbu mladých umělců, nachystaný je také e-shop.
Nový web funguje od pondělí, obsahuje zejména rozcestník pomoci, kde si mohou občané vyhledat neziskové a příspěvkové organizace, které v jejich regionu poskytují prospěšné služby a s nimiž se první dáma osobně seznámila.
Prezident Pavel se s manželkou stěhuje do Lumbeho vily. V minulosti ji využíval i Klaus nebo Zeman
Číst článek
Pavlová má také svůj obsahový tým, v němž zasedá šéfka domu dětí a mládeže v Aši Eva Holečková, zakladatelka PR agentury věnující se vzdělávání lékařských a nelékařských oborů Lilly Ahou Král či rodinná mediátorka Michaela Kopalová, která se věnuje zavádění výuky komunikačních technik na základních a středních školách.
Manželky předchozích prezidentů zakládaly také nadace. V roce 2014 tak učinila Ivana Zemanová, podle webu je ale nadace v likvidaci. Livia Klausová je předsedkyní správní rady Nadačního fondu Livie a Václava Klausových, který se zaměřuje především na podporu vzdělávání.
Dagmar Havlová založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, která má široký okruh zájmů, zabývá se mimo jiné prevencí rakoviny. První manželka prezidenta Václava Havla Olga založila Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové, jehož cílem je pomáhat lidem se zdravotním postižením, lidem opuštěným a diskriminovaným v jejich začlenění do společnosti.