„Když už jsem musel s atletikou skončit, tak jsem ale chtěl dělat aspoň něco dobrého. V té době vznikla myšlenka vytvořit něco, co bude pomáhat,“ říká Milan Dzuriak.
Poruchami příjmu potravy či sebepoškozováním projevují úzkost děti, které se dostaly na pediatrické kliniky Thomayerovy nemocnice. Snažíme se s nimi hovořit o tom, co se stalo, říká přednostka.
Dopoledne Ministerstvo zdravotnictví na dotaz iRozhlasu odpovědělo, že o sbírce nevědělo. Podrobně informované nebylo podle mluvčího nemocnice Petra Sulka ani vedení nemocnice.
Škola podle mluvčího Václava Hájka už vyplácí podporu na léčbu či psychosociální podporu. Zhruba 40 milionů korun chce univerzita přerozdělovat po ukončení „akutní fáze“ od poloviny února.
Mezi předanými dárky z webu JežíškovaVnoučata.cz se nejčastěji opakují různé dobroty, ať už sladké nebo slané, časté je taky oblečení nebo různá drogerie.
Fond vznikl 11. listopadu, správní radu kromě Pavlové tvoří Eva Ridvalová a Josef Blaho, jako revizorka pak Kateřina Hejhalová. Informace o variantách pomoci jsou k nalezení na webu.
Tradičně si senioři a seniorky píšou o pantofle, kosmetiku, sladkosti nebo předplatné svých oblíbených časopisů. Seznam přání lze najít na jeziskovavnoucata.rozhlas.cz.
„Doktor Lischke nám klidným hlasem nabídl další možnosti. Teprve po odchodu syna jsme zjistili, že šance byla nulová. Ale my jsme díky tomu přežili,“ shodují se manželé z Úsměvu nejen pro Kryštofa.
Radiožurnál se zeptal osmičky prezidentských kandidátů, zda v případě zvolení hlavou státu založí vlastní nadaci a jakou část měsíčního platu by na ni vyčlenili.
Kauza prezidentské milosti má pokračování. Podnikatel Pavel Podroužek dál rozšiřuje svůj byznys. Ačkoli má být velmi vážně nemocný, nebránilo mu to, aby si na konci března založil nadační fond.
Česko.digital a Nadační fond nezávislé žurnalistiky se domnívají, že část lidí zpravodajství nesleduje, protože média nemluví jejich jazykem a nenabízejí zpravodajství prostřednictvím
Ježíškovým vnoučetem se může stát každý, kdo chce potěšit osamělé seniory splněním jejich přání. Cílem organizátorů je, aby se letošní ročník opět nesl v duchu setkávání dárců a obdarovaných.
Nadační fond Folivora, který vybíral peníze pro ústeckou zoo, jich přes třetinu použil na vlastní provoz. Vyplývá to z vyjádření prezidenta fondu Karla Sladkého.
Tradiční hudební schéma sice bylo kvůli koronaviru kratší v minutách, ale o to bohatší v žánrech. A písničkář Pokáč dokonce v premiéře představil písničku, kterou složil přímo pro Světlušku.
Tomáš Cihlář se svým týmem vyvinul látku Remdesivir, která byla původně určena pro pacienty nakažené ebolou. Nyní však pomáhá v Česku lidem, kteří mají těžký průběh koronaviru.
Do akce se zapojí celkem 35 klubů z nejvyšší soutěže a dále také první, druhé a univerzitní ligy. Všechny extraligové týmy odehrají první třetinu nedělních zápasů 40. kola ve speciálních dresech.
Šest laureátů obdrželo ceny v kategorii pro mladé talentované vědce. Například v oboru medicína ji získal Michal Šimíček za zkoumání procesů způsobujících zhoubná onemocnění a lékovou rezistenci.
Členy středeční výpravy byli šéfredaktor zpravodajského serveru iROZHLAS.cz Radek Kedroň, Gabriela Drastichová z Nadačního fondu Českého rozhlasu a redaktor zpravodajství Vojtěch Koval.
„Pomohl jste zachránit mého bratra. Jste pro mě hrdina a já vám za to děkuji. Vím, že peníze partnera ani tátu nevrátí, přesto doufám, že pomohou,“ uvedl jeden z dárců.
Prezident měl přispívat do fondu každý měsíc třetinu svého platu, tedy 60 tisíc korun. Od loňského 12. března ale Miloš Zeman nic nepřispěl. Podle mluvčího šlo o zapomnětlivost.
Od úterý můžou lidé přispět na opuštěné děti a jejich pěstounské rodiny. Startuje akce Sluníčkový den. Výtežek bbude financovat například rovnátka pro děti nebo jejich doučování.
Šest českých vědců převezme Cenu Neuron. Za přínos světové vědě v matematice, fyzice, chemii, biologii, medicíně a společenských vědách ji uděluje Nadační fond Neuron. Všichni laureáti jsou vysokoškolskými profesory.
Projekt přesídlení iráckých křesťanů do Česka skončil neúspěchem. Postupně jich mělo přiletět více než 150. Ještě ani nebyli všichni a už se celkem 49 uprchlíků rozhodlo odjet do Německa nebo se vrátit zpět do vlasti. Vláda nakonec projekt Nadačního fondu Generace 21, který přesídlení zajišťoval, zastavila.