„V celém segmentu chybí zhruba tři čtyři tisíce klientů, což je velká škoda, protože se tihle lidé mohli léčit. Takhle se s chronickým nebo úrazovým onemocněním neléčí,“ konstatuje Pavlína Filipi.
„Za přepychem a honosnou pompou Karlových Varů, Mariánských a Františkových Lázní se skrýval každodenní život a práce místních obyvatel, ale také různé formy antisemitismu,“ připomněla Janáčová.
Pramen století, jehož vodu využívají obyvatelé Aše i okolí od nepaměti, by mohl být oficiálním léčivým zdrojem. Radní města schválili financování potřebného výzkumu.
Lázeňský dům byl v Teplicích opravdu vyhrazen pro humanitární účely, české děti se ale nikam stěhovat nemusely. „Nebylo to tak, že bychom někomu něco odtrhli od úst,“ vysvětluje obchodní ředitelka.
V lázních Darkov u Karviné se od loňského léta léčí ukrajinští válečníci veteráni. Jejich pobyt financuje z veřejné sbírky nadace Future For Ukraine, a teď poprvé se tam dostala na léčení i žena.
Láva a kouř se začaly valit ze sopečné pukliny v sobotu po 20.00 místního času (21.00 SEČ) severně od dříve evakuovaného rybářského přístavu Grindavík, blízko místa, kde došlo k erupci 8. prosince.
Stavbaři ji museli celou zbořit, protože dřevo napadl škodlivý hmyz a houby. Hosté se ale nemusejí obávat, nová kolonáda bude vypadat úplně stejně, jako ta původní.
Některým lázním v Česku chybí pracovníci. Vypisují inzeráty na kuchaře, číšníky i zdravotní sestry. „Asi nejpostiženějším regionem jsou Karlovy Vary či západní Čechy,“ říká šéf Svazu léčebných lázní.
Leonidovi je 36, i když vypadá starší. Do armády vstoupil jako příslušník 237. batalionu mořské pěchoty na Krymu a postupně bojoval na mnoha místech, podle toho jak šla fronta.
Do lázní jezdí vojáci na měsíční pobyty, které zajišťuje Nadační fond Future for Ukraine. Doposud zprostředkoval pobyty pro šestnáct válečných veteránů. Lázně očekávají nárůst této klientely.
Island je zemí, kterou každoročně navštíví několikanásobně víc turistů, než kolik má obyvatel. V Nebeské laguně se ale mezi místními a cizinci zjevně podařilo najít harmonii soužití.
Díky petici se rozhodnutí o stržení budovy posunulo na červnové zasedání středočeského krajského zastupitelstva a zástupci obce, signatářů petice a kraje tak ještě mají čas na jednání.
Karlovy Vary jsou od roku 2000 krajským městem Karlovarského kraje a patří mezi světové unikáty v počtu léčivých horkých pramenů na světě. Prohlédněte si, jak se za uplynulých sto let měnilo.
Píseň je sice melancholická, ale interpretace se ztrátou přátel ve smyslu smrti tam prostě být neměla.
Zpívalo se spíš o malátném stavu a pozdním návratu domů, žádná větší hloubka nebyla zamýšlená.
Většina Čechů se léčí konopím načerno, píšou Lidové noviny. A v Česku je pouze 16 nonstop lékáren, upozorňuje Právo. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Vláda chystá změny v penzijním připojištění. Kdo si šetří málo, tomu sníží příspěvek. Tak zní titulek otvíráku úterních Hospodářských novin. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Statistiky ukazují, že nárůst případů pobodání hmyzem je v některých místech v Česku až 70 procent. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Provoz elektromobilů se jejich majitelům brzy prodraží, upozorňuje Deník. Lidové noviny zase informují, že Česko vybralo rekordní daň z hazardu. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Uprostřed tragických zpráv o bombardování v Žytomyru, v mrazu, začal jejich útěk z Ukrajiny. Cesta autem i s manželem, který se ale potom vrátil zpátky, potom hledání autobusů...
Podle Ústavního soudu je stížnost řádu nedůvodná, protože jejich majetek byl konfiskovaný už za nacistické okupace. Horské lázně se specializují na léčbu dýchacích onemocnění.
Čtvrteční výběr z médií od Radiožurnálu přibližuje i podezřelé triky firmy ES, problémy prodejů komerčních nemovitostí a výrazný pokles cen drahých kovů.
V tisku se v pátek dočtete, že zdravotníci, kteří letos nestihnou využít příspěvek na pobyt v lázních, by měli mít šanci i příští rok. Dostali ho za boj s covidem, lázně jsou ale obsazené, píše Právo.
V Česku by se mělo podporovat více alternativ ke klasickému vlastnickému bydlení, píše deník E15. Jednou z nich by mohlo být například družstevní bydlení. Více ve výběru od Radiožurnálu.
Stát vůbec poprvé vyplatil peníze z garančního fondu cestovních kanceláří, píše Mf Dnes. Regionální Deník zase informuje o úbytku lázeňských klientů. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Kromě českých bylo na seznam zapsáno osm lázeňských měst – Baden-Baden, Bad Ems a Bad Kissingen v Německu, Spa v Belgii, Vichy ve Francii, Montecatini Terme v Itálii, Baden v Rakousku a Bath v Anglii.