Člen ANO navrhl na medaili Babiše: Celý život bojuje proti rozkrádání státního majetku a korupci

Celoživotní boj proti rozkrádání státního majetku, s tím spojené korupci a také pomoc vnitrostátní politické stabilizaci státu. To jsou důvody, proč by podle Václava Makrlíka z píseckého hnutí ANO měl premiér Andrej Babiš (ANO) dostat vyznamenání od prezidenta republiky. Svůj návrh už odeslal Miloši Zemanovi.

Protivín (Písecko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyznamenání by měl Babiš podle Makrlíka obdržet při příležitosti 100. výročí vzniku republiky. „... za jeho celoživotní boj proti rozkrádání státního majetku a s tím spojenou korupcí, za vnitrostátní  politickou stabilizaci českého státu, o kterou se zasloužil zformováním  vlády, která, přes nesmírné obstrukce, získala důvěru Poslanecké sněmovny ČR a za výrazné zviditelnění českého státu na mezinárodní politické scéně,“ píše se ve zdůvodnění. Návrh před časem schválila na svém zasedání i písecká organizace hnutí ANO, která text zveřejnila na svém webu.

Přehrajte si koncert '68 v HD videu: modlitbu zazpívala Marta Kubišová, tečkou byla československá hymna

Číst článek

Babiš podle něj také pomohl vnitrostátní politické stabilizaci českého státu. „Stojím si za všemi argumenty, které jsem uvedl,“ řekl Makrlík, podle kterého premiér dlouhodobě pracuje ve prospěch České republiky. Kritizoval i část veřejnosti, která podle něj pořádá na premiéra hon.

Makrlíkovi nevadí ani fakt, že premiér je stíhán kvůli podezření z dotačního podvodu v souvislosti s farmou Čapí hnízdo. „I kdyby to byla pravda, tak on toho udělal pro tenhle stát tolik, že si už všechno odpracoval,“ míní Makrlík.

Zeman každoročně při státním svátku 28. října vyznamenává tři až čtyři desítky lidí. Letos mu lidé do konce července poslali 214 návrhů. Koho se prezident rozhodne vyznamenat některými z řádů nebo medailí, záleží ale jen na něm. Prezidentská kancelář návrhy tradičně nekomentuje.

‚Touha po svobodě a demokracii přežila.‘ Zahraniční tisk a politici reagují na výročí srpnové okupace

Číst článek

Návrhy předložily i Senát a sněmovna. Na senátním seznamu je 25 jmen včetně plukovníka Vladimíra Košana, někdejšího velitele holešovského výsadkového pluku, který odmítl v srpnu 1968 navzdory hrozbě použití zbraní vpustit sovětské vojáky do budovy kasáren. Mezi dalšími jsou bývalá tenistka Helena Suková, režisér Jiří Svoboda nebo neurochirurg Eduard Zvěřina.

Sněmovna navrhuje například fotbalového brankáře Petra Čecha, lékaře a popularizátora zdravé výživy Rajka Dolečka nebo válečného letce Josefa Ocelku. Zeman v uplynulých měsících řekl, že posmrtně vyznamená trojici českých vojáků padlých začátkem srpna při sebevražedném útoku v Afghánistánu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme