Vítkovice na Spengler Cupu prohrály 1:5 s favorizovaným Davosem

Hokejisté Vítkovic prohráli i své druhé utkání na Spengler Cupu. Tentokrát podlehli domácímu Davosu 1:5 a bez ohledu na sobotní výsledky obsadí ve skupině Cattini poslední třetí místo. Ostravský klub tak v neděli čeká čtvrtfinále turnaje proti poraženému ze souboje Servette Ženeva s CSKA Moskva.

Před vítkovickou brankou bylo po celý zápas živo (ilustrační foto)

Před vítkovickou brankou bylo po celý zápas živo (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Davos k výhře nasměroval povedený úvod. Hráči domácího týmu překonali brankáře Romana Málka dvakrát na přelomu třetí a čtvrté minuty v rozmezí 21 sekund. Góly slavili Forster a následně Wiser.

Vítkovický Huna mohl před přestávkou, a také před vyprodanou halou, ještě snížit, slibnou příležitost ale neproměnil.

Švýcarský klub ve druhé třetině po trefách Grossmanna s Hofmannem své vedení ještě zdvojnásobil a bez většího vzrušení tak postupně postupoval k výhře. V závěrečné dvacetiminutovce se podařilo zkorigovat skóre Szturcovi, Málek však ještě předtím inkasoval popáté.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

Skupina Cattini:

HC Davos - Vítkovice Steel 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky:
3. Forster (Guggisberg), 4. Wiser (Bürgler, Arx), 23. Grossmann (Back), 27. Hofmann (O'Connor), 44. Koistinen (Bürgler) - 45. Szturc (M. Hlinka). Rozhodčí: Olenin, Massy - Arm, Kohler. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 6303 (vyprodáno).