Hokejisté Philadelphie utrpěli debakl od Bostonu

Sedmizápasová vítězná série hokejistů Philadelphie v NHL skončila. Úspěšnou šňůru rázně uťal Boston, který na ledě Flyers vyhrál jednoznačně 6:0. Jaromíru Jágrovi tak 1300. duel v NHL pořádně zhořkl.

Jaromír Jágr při své obnovené premiéře v NHL na ledě Bostonu

Jaromír Jágr při své obnovené premiéře v NHL na ledě Bostonu | Zdroj: ČTK

Bruins si lepší úvod ani nemohli přát. Už po 27 sekundách vedli po gólu Benoita Pouliota. O dvě minuty později přidali obhájci Stanley Cupu druhou branku, kterou vstřelil Daniel Paille. A v deváté minutě zvýšil už na 3:0 po přihrávce Davida Krejčího kapitán Zdeno Chára. Hororovou první třetinu pro domácí završil v osmnácté minutě čtvrtým gólem Milan Lucic.

Když přidali Bruins ve 28. minutě pátou branku zásluhou Nathana Hortona, odjel brankář Flyers Bryzgalov na střídačku a nahradil ho Bobrovský. Ten dostal už jen jeden gól, sedm minut před koncem od Tylera Seguina. Brankář vítězů Tim Thomas vychytal 30. nulu v kariéře.

Zápas nabídl kromě šesti branek také tři bitky a řadu vyloučení. Kapitán Bostonu Zdeno Chára zaznamenal takzvaný hattrick Gordieho Howe, když dal gól, na jeden nahrál a ještě absolvoval bitku s domácím Shelleym.

Philadelphia - Boston 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Pouliot, 3. Paille, 9. Chára (Krejčí), 18. Lucic, 28. Horton, 53. Seguin. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.948