Chicago porazilo Tampu 2:1 a vyrovnalo stav finálové série NHL

Hokejisté Chicaga využili ve čtvrtém finálovém utkání NHL domácí prostředí a po vítězství 2:1 nad Tampou srovnali stav série na 2:2 na zápasy. Vítězný gól Blackhawks zařídil v čase 46:22 Brandon Saad. Série se nyní stěhuje na Floridu, kde boj o Stanleyův pohár pokračuje v sobotu pátým zápasem.

Hráči Chicaga se radují z vítězného gólu, o který se postaral Brandon Saad (nahoře úplně vpravo) | Zdroj: ČTK

Poprvé v kariéře zasáhl do utkání play-off od úvodní minuty brankář Tampy Andrej Vasilevskij. Při tečované střele Johnnyho Oduyi ještě dvacetiletého Rusa zachránila tyčka, ale ve 27. minutě už lovil puk ze své branky.

V závaru se nejlépe zorientoval Jonathan Toews, který otevřel skóre čtvrtého finálového duelu. Z vedení se ale domácí hráči radovali pouhých pět minut.

Po přihrávce Valtteriho Filppuly zpoza branky pohodlně překonal gólmana Blackhawks Corey Crawforda útočník Alex KIllorn.

Zápas nakonec rozhodla 47. minuta. Saad se po vhazování odvážně natlačil před branku a Vasilevského překonal bekhendovou střelou mezi betony.

Finále play-off NHL - 4. zápas:

Chicago - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Toews (Sharp, Hossa), 47. Saad (P. Kane) - 32. Killorn (Filppula, Stamkos). Rozhodčí: O´ Halloran, Sutherland - Heyer, Racicot. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 19:25. Diváci: 22 354. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Killorn (Tampa Bay). Stav série: 2:2.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít