Fotbalisté Mladé Boleslavi vypadli, Sparta a Plzeň jdou v EL dál

Mladá Boleslav už si v letošní sezoně evropské poháry nezahraje. Nizozemský celek Twente Enschede byl nad síly Středočechů, kteří stejně jako před týdnem v Nizozemsku prohráli i v domácí odvetě třetího předkola Evropské ligy 0:2. Plzeň si stejně jako Sparta postup do dalšího kola pohlídala.

Ani snaha Jana Bořila k postupu Mladé Boleslavi nestačila

Ani snaha Jana Bořila k postupu Mladé Boleslavi nestačila | Zdroj: ČTK

Mladoboleslavští fotbalisté se snažili mít od začátku zápas pod kontrolou, ale celek Twente se vydával do nebezpečných brejků. V jednom z nich posunul Fer míč na Chadliho, který poslal míč za záda brankáře Šedy. Už od deváté minuty tedy hosté vedli.

Po brance Nizozemců šance Boleslavi velmi klesly, ale ta se přesto nevzdávala, i když musel ve 22. minutě opustit hřiště kvůli bolavým zádům Magera.

Po půlhodině hry hráči Twente téměř definitivně zlikvidovali veškeré myšlenky Středočechů na postup. Chadli poslal z přímého kopu míč k Šedově brance a Fer ho ještě lehkou tečí poslal do sítě. V tu chvíli byl stav 0:2 z pohledu domácích a 0:4 v součtu obou zápasů.

Opaření domácí se už na žádný větší odpor nezmohli. V 66. minutě mohli hosté ještě zvýšit na 3:0, ale Chadli s Verhoekem prováhali neuvěřitelnou šanci, když se ocitli před prázdnou brankou domácích.

Mladoboleslavským už se nepodařilo vstřelit ani čestný gól a po dvou porážkách 0:2 s Twente Enschede vypadli z evropských pohárů.

Plzeň si zastřílela, Sparta doma remizovala

Fotbalisté Viktorie Plzeň doma nastoupili proti poslkému Ruchu Chorzów, který před týdnem na jeho půdě porazili 2:0 brankami v závěru utkání. Před zaplněným stadionem se v odvetě blýskl třemi góly Ďuriš, kterého v druhém poločase brankově doplnili Bakoš a Hanousek, a Plzeň tak s přehledem zvítězila 5:0 a postoupila.

Sparta po vítězství 2:0 v Rakousku nad Admirou Vídeň nevkročila do domácího zápasu dobře. Už ve 20. minutě se totiž hosté ujali vedení. Díky dvěma brankám Kweukeho ale domácí do poločasu skóre otočili a ani branka rakouského celku ve druhém poločase na 2:2 už nic nezměnila na postupu pražské Sparty.