Nedvěd rozhodl zápas NHL

Hokejisté Philadelphie a Montrealu spolu svedli ve včerejším nočním utkání zámořské NHL vyrovnanou bitvu. O konečném výsledku 5:4 rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči Philadelphie. Nejdříve ve třetí sérii vyrovnal švédský olympijský vítěz Peter Forsberg a po něm zajistil tři body pro Flyers Petr Nedvěd.

Petr Nedvěd

Petr Nedvěd | Foto: Miroslav Konvalina

Letci přerušili sérii čtyř utkání, v kterých prohráli, ale jejich vítězství rozhodně nebylo snadné. Finský obránce Joni Pitkänen přitom deset minut před koncem třetí třetiny zvýšil na 4:2 a vypadalo to, že Canadiens odjedou s prázdnou. Za pět minut však snížil Mike Ribeiro a při přesilovce vyrovnal 103 sekundy před sirénou Sheldon Souray. V prodloužení sice měli domácí několik šancí, ale při nájezdech je uchránil od nezdaru Forsberg, který vyrovnal stav po Ribeirově brance. Montreal přišel o sérii tří vítězných utkání, ale udržel alespoň devítizápasovou šňůru bez prohry v základní hrací době.

Rangers hostili Carolinu, která se uchýlila k hluboké defenzivě. Obranná taktika hostů však slavila úspěch: Hurricanes zvítězili 2:1, jedinou branku Jezdců připravil pro Steva Rucchina český útočník Martin Ručinský. Newyorský celek nemohl po celé utkání vyzrát na Martina Gerbera, který z 38 střel pustil za svá záda pouze jedinou. Převaha domácího celku byla značná především v poslední části, kdy hráči na Gerbera vyslali 17 střel, zatímco hosté neohrozili Henrika Lundqvista v brance Rangers ani jednou. Pro Jezdce to byla druhá prohra po sobě, tentokrát neuspěli s vedoucím celkem Východní konference.

Ve Washingtonu v letošní sezoně příliš radosti nezažívají. V pondělním utkání proti Islanders se ale mohli těšit z vítězství 5:2. Brankář Olaf Kölzig vychytal 250. výhru v kariéře, útočník Jeff Friesen zaznamenal 500. bod a Alexandr Ovečkin dosáhl čtyřicetigólové mety. U jedné z pěti branek Capitals asistoval i český útočník Jakub Klepiš. Dvacetiletý Ovečkin skóroval v šesti utkáních po sobě a stal se prvním hráčem Capitals od sezony 2000/01, který v sezoně vstřelil 40 gólů. Peter Bondra se tehdy trefil pětačtyřicetkrát, jeho výkon ale Ovečkin zřejmě v brzké době překoná.

Poslední vítěz Stanleyova poháru z Tampy se střelecky trápí a na jeho výsledcích je to znát. V duelu s Ottawou sice Raye Emeryho v brance Senators prověřili Lightning jednatřiceti střelami, ale ani jeden pokus se neujal. Góly naopak dávali hokejisté kanadského celku, kteří nakonec zvítězili 4:0.

Výsledky:

New York Rangers - Carolina 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Branky: 44. Rucchin (Ručinský) - 19. K. Adams, 29. Jus. Williams. Střely na branku: 38:19. Diváci: 18.200.

Philadelphia - Montreal 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0) Branky: 32. Forsberg, 35. R.J. Umberger, 46. Desjardins, 50. Pitkänen, roz. sam. nájezd Nedvěd - 36. a 56. Ribeiro (na první Bulis), 49. Higgins, 59. Souray. Střely na branku: 28:36. Diváci: 19.561.

Washington - New York Islanders 5:2 (0:0, 3:1, 2:1) Branky: 23. a 40. Ovečkin, 47. a 57. Muir, 31. Friesen (Klepiš) - 28. Asham, 42. Bouchard. Střely na branku: 33:42. Diváci: 11.021.

Atlanta - Florida 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0) Branky: 3. de Vries, 15. Marián Hossa, 44. Larsen, roz. sam. nájezd Vj. Kozlov - 7. a 55. O. Jokinen, 26. Gelinas. Střely na branku: 34:40. Diváci: 12.702.

Tampa Bay - Ottawa 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) Branky: 3. Vermette, 32. Spezza, 34. Fisher, 48. Schaefer. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.855.

Filip Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít