‚Ani jsem nevěděla, že lední hokej existuje.‘ Na mistrovství světa v Praze pracují i studentky z Indie
Hokejový stadion viděly Asha a Mansi poprvé v životě až v Česku. V rodné Indii nic takového nemají a o ledním hokeji vůbec nic nevědí. Přesto obě studentky pracují na hokejovém šampionátu v Praze, kontrolují lístky nebo vstup do fanzony. Bruslit samozřejmě neumějí, ani se na to nechystají, i když doma hrávaly pozemní hokej.
„Než jsem přijela do Česka, tak jsem nevěděla, že lední hokej existuje,“ popisuje Asha, studentka ekonomie na univerzitě v Liberci.
Poslechněte si reportáž z mistrovství v Praze a Ostravě, na kterém pracují i studentky z Indie - tedy země, kde lední hokej příliš neznají
Právě na severu Čech ji spolužáci vzali poprvé na stadion, takže jeden hokejový zápas již viděla.
„Bylo to mezi Libercem a myslím Jabloncem,“ vzpomíná třiadvacetiletá Indka. Asha si myslí, že v Indii nemají ani jeden hokejový stadion. Nikdy o takové bizarnosti neslyšela. Její oblíbený sport je kabaddi, to je něco jako hra na babu. A poté samozřejmě kriket.
Hokejový fanda Standa dostal lístek od syna, turnikety ale neprošel. Padělek vyšel na pět tisíc korun
Číst článek
Hokej zná z televize
Ashina kamarádka Mansi je zkušenější. Hokej viděla ve filmu a někdy si chce jít vyzkoušet i zabruslit na ledě.
„V Indii jsem jezdila na kolečkových bruslích, tak uvidíme. Na ledu je to něco totálně jiného,“ směje se Mansi.
Mansi je i více zcestovalá, při putování po Indii viděla sníh v Himalájích. Na rozdíl od Ashi, která jej viděla teprve v Liberci. Odtud taky Asha dojíždí každý den na brigádu do O2 arény. Mansi v Praze přímo studuje.