Opavská psychiatrie zkouší terénní službu. Zdravotníci chodí za pacienty domů

Opavští lékaři zkouší nový trend v psychiatrii - takzvanou terénní službu. Vybraní pacienti, kteří trpí například schizofrenií, zůstávají doma a tam je pravidelně navštěvují zdravotní sestry. Zkušenosti jsou zatím dobré a řada pacientů se tak vyhne hospitalizaci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schizofrenie

Schizofrenie | Foto: Fotobanka Pixabay

„Trpím paranoidní schizofrenií, těžko rozeznávám příznaky nemoci,“ líčí pan Honza, který si tento způsob léčby pochvaluje. Sestry mu u něj doma pomáhají a kontrolují, zda dodržuje pokyny lékaře.

Zdravotníci dohlížejí na to, jestli nemocní berou léky a poznají, kdy už je nezbytný pobyt v nemocnici. „Právě proto vznikla tato nová služba, která má klienta podpořit v pokračování léčby, abychom tím naplnili i prevenci a vyhnuli se opětovné hospitalizaci,“ vysvětluje opavský lékař Viliam Kušnír.

Tato služba také pomáhá zjistit o pacientovi více informací, které jsou při léčbě důležité. „Najednou se lépe ukáže každá změna,“ dodává Kušnír.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme