Británii trápí velké množství migrantů, kteří připlouvají na ostrovy přes kanál la Manche. Za samotný říjen tímto způsobem na nafukovacích člunech do Británie připlulo asi 5400 lidí.
Já osobně se domnívám, že za to může Axel Rudakubana, aspoň v případě, že ho psychiatři neprohlásí za tak duševně nemocného, aby nebyl schopen rozeznat dobro od zla.
Podle nové labouristické vlády v čele s premiérem Keirem Starmerem opatření neřešilo problém s nelegální migrací přes Lamanšský průliv a bylo zbytečně nákladné.
Právníci napsali dceřiným firmám Applu ve Francii a požádali o odpověď do tří týdnů. I po čtyřech týdnech však „technologický gigant mlčí a na otázky neodpověděl a ani nepotvrdil jejich přijetí“.
Harris se obává, že problém s migrací do Británie se přesune z velké části do Irska. Tamní ministryně spravedlnosti tak intenzivně připravuje novou legislativu,
„Evropské peníze se doslova sypou na všemožné africké diktátory, kteří jsou ochotni spolupracovat v tzv. migračním managementu,“ upozorňuje ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek.
Pro zákon hlasovalo 320 poslanců, 276 bylo proti. Vláda plánuje posílat migranty do Rwandy a až tam mají být přijímány a řešeny jejich případné žádosti o azyl.
Soudci rozhodli jednomyslně a dodali, že Odvolávací soud v červnu správně dospěl k závěru, že nedošlo k řádnému posouzení toho, zda je Rwanda bezpečnou zemí pro žadatele o azyl.
Poslancům vadí především odvolání ministryně vnitra Suelly Bravermanové a premiéra varují, že mají dostatek podpisů, aby vyvolali vnitrostranické hlasování o nedůvěře.
Afričané si „značku“ Česka spojují s fotbalisty nebo nosorožci z Dvora Králové. I díky tomu se obchod prohlubuje. Marta Ledgard pro iROZHLAS.cz říká, že by Čechům slušelo víc kuráže investovat.
Samice Jasiri byla v roce 2019 převezena do Rwandy spolu s dalšími čtyřmi nosorožci černými. Ve Rwandě mají zvířata podpořit populaci nosorožců vyhubenou v minulosti.
Kvůli deportací do Rwandy se už měsíce svádí boj v britském parlamentu. Vládní návrh předpokládá, že člověk, který připluje ilegálně do Británie, si definitivně zavře v této zemi dveře.
Félicien Kabuga, který čelil obvinění z financování genocidy Tutsiů ve Rwandě v roce 1994, nemůže být souzen. Podle agentury AFP o tom rozhodl jeden z trestních soudů OSN se sídlem v Haagu.
Předseda vyšetřovací komise OSN Erik Möse zdůraznil, že komise je při své práci nezávislá a nestranná. Uvedl i dva případy špatného zacházení s ruskými vojáky.
Rwandská vláda investuje deset procent zisku z pozorování goril do místní komunity, kde díky tomu vzniklo 700 projektů. A zdá se, že tato politika byla možná příliš úspěšná.
Deportační let nelegálních migrantů z Británie do Rwandy zablokoval Evropský soud pro lidská práva. Deportace kritizují lidskoprávní organizace, někteří politici i Organizace spojených národů.
Na úterý byl naplánovaný první let s migranty, jejich počet se postupně snižoval až na pouhých sedm pasažérů. Několik hodin před odletem Evropský soud pro lidská práva rozhodl o zastavení deportací.
Princ Charles si podle The Times dělá obavy, že kontroverzní azylová politika zastíní summit Společenství ve Rwandě, kde má koncem měsíce reprezentovat svou matku, královnu Alžbětu II.
Britská vláda ve čtvrtek oznámila dohodu se Rwandou, na jejímž základě má africká země za desítky milionů liber přijímat migranty z různých zemí zadržené po příchodu do Spojeného království.
Řidič Claude Muhayimana je prvním „obyčejným“ občanem, který byl souzen ve spojitosti s genocidou Tutsiú. Obhájci oznámili, že se proti verdiktu odvolají.