„Půjde o modernizaci a rekonstrukci polikliniky, dále o modernizaci administrativní budovy v areálu rumburské nemocnice a také o heliport,“ vypočítává předseda představenstva.
Obžaloba muži kladla za vinu, že loni 3. a 4. února v rodinném domě v Jiříkově na Děčínsku napadl svou známou opakovanými údery do různých částí těla. Také ji rdousil a kopal.
„Máme tu celkem 37 pacientů, o které se starají dvě sanitářky a dvě sestry,“ sděluje jedna ze sester. „Není personál. Tady nikdo nezůstává,“ dodává hořce.
Radiožurnál získal pracovní výkazy Marschallové, kam si psala hodiny údajně odpracované pro Krajskou zdravotní. A porovnal je s tím, kde v tu dobu skutečně byla a co dělala. Případ prověřuje policie.
Rumburk má podle správkyně uhradit ztrátu nemocnice z roku 2018. Tehdy zastupitelé odhlasovali, že zařízení může hospodařit se ztrátou, později ale propad omítli pokrýt.
Marešová podala žaloby i na další vydavatelství, po Nově požadovala 12 milionů korun. Ve sporu s mediálním domem Czech News Center už ženě soud pravomocně přiznal 900 tisíc korun.
O úpadku Lužické nemocnice s poliklinikou rozhodl soud loni v srpnu. Městu, které za posledních 15 let do zařízení investovalo zhruba 200 milionů korun, se nepodařilo najít strategického partnera.
Insolvenční správkyně Martina Jinochová Matyášová bude mít v lednu plné ruce práce. Díky čtyřapůlmilionové dotaci od kraje udrží provoz zařízení ještě nějakou dobu.
Rozsudek není pravomocný. Odvolací pražský městský soud již v říjnu pravomocně rozhodl, že mediální dům Czech News Center, který mimo jiné vydává deníky Blesk a Aha, jí musí zaplatit 900 tisíc korun.
V Rumburku chtějí smlouvu nejprve projít s právníky, řekl starosta Lumír Kus (ANO). Návrh smlouvy o smlouvě budoucí odeslala Krajská zdravotní do Rumburka v pátek.
Zaměstnance ve čtvrtek vedení nemocnice informovalo, že dostanou sto procent výplaty za červen, ale za červenec už společnost nemá na úhradu mezd v plné výši.
Soud lékaři nejdříve trestním příkazem uložil pokutu 120 tisíc korun. Lékař ale vinu odmítá a podal odpor. Soudkyně proto podle Mf Dnes nařídila hlavní líčení.
Server iROZHLAS.cz zveřejňuje verdikt, podle něhož má vydavatelský dům zaplatit zdravotní sestře Věře Marešové za to, že ji před rozhodnutím soudu nazýval „sestra smrt".
Po opakovaném návratu vlků na území Česka začínají vědci zkoumat, jestli se nekříží s volně pobíhajícími domácími psy. Výskyt prvních „vlko-psů" ve volné přírodě už loni potvrdili odborníci.
Měli jsme několik málo dnů, respektive týdnů. Ústecký soud nemohl rozhodnout přestupkové řízení v případu znalců Radka Matlacha a Jiřího Závodského, protože neměl dostatek času.
Bývalá zdravotní sestra Věra Marešová zažalovala stát o téměř pět milionů korun. Peníze chce za neprokázané obvinění, že usmrtila šest pacientů v rumburské nemocnici.
Zdravotní sestra Marešová získá od státu odškodné. Podle Radiožurnálu jde zhruba o milion korun. Jde o kompenzaci za neprokázané obvinění, že usmrtila šest pacientů v rumburské nemocnici.
Soudní znalci Radek Matlach a Jiří Závodský podali odvolání. Nesouhlasí s rozhodnutím Krajského soudu v Ústí nad Labem, který je - zatím nepravomocně - vyškrtl ze seznamu soudních znalců. Důvodem je podle soudu údajně špatně vypracovaný posudek v případu Věry Marešové, která čelila obžalobě pro vraždy pacientů v Lužické nemocnici v Rumburku. Soud ji nakonec obvinění zprostil.
Zdravotní sestra Věra Marešová, kterou soud loni zprostil obvinění v kauze usmrcení šesti pacientů, chce odškodnění. To ji má stát vyplatit za vazbu, újmu na zdraví i ztížené společenské postavení. V pondělí o tom informoval server iDnes.cz.
Bývalá zdravotní sestra z Rumburku Věra Marešová je nevinná. Odvolací pražský vrchní soud pravomocně potvrdil lednový rozsudek ústeckého krajského soudu, podle kterého se neprokázalo, že by zavraždila šest pacientů. Obžaloba tvrdila, že zdravotní sestra zabíjela dávkami draslíku. Údajně proto, aby si usnadnila práci.
Pražský vrchní soud v úterý znovu otevírá kauzu úmrtí pacientů v rumburské nemocnici na Děčínsku. Žalobce vinil z úmrtí šesti pacientů bývalou zdravotní sestru Věru Marešovou, pro kterou žádal doživotí. Podle obžaloby zabíjela pacienty vysokými dávkami draslíku. Ústecký krajský soud ženu obžaloby v lednu zprostil. Státní zástupce se ale proti rozsudku odvolal.
Bývalá zdravotní sestra rumburské nemocnice Věra Marešová chce žádat o náhradu škody. Soud ji nepravomocně zprostil obžaloby, která ji vinila z vraždy šesti pacientů. Státní zástupce přitom žádal pro Marešovou doživotí. Případ teď bude řešit pražský vrchní soud. Pokud i ten Marešovou osvobodí, bude moci o odškodnění zažádat.
Rumburská zdravotní sestra Věra Marešová odešla od soudu bez trestu. Podle Krajského soudu v Ústí nad Labem nebylo možné prokázat, že zavraždila šest pacientů pomocí vysokých dávek draslíku. Žalobce přitom požadoval doživotní trest. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se na místě odvolal. Případem se teď bude zabývat pražský vrchní soud.
Státní zástupce navrhuje pro zdravotní sestru Věru Marešovou za šest údajných vražd pacientů Lužické nemocnice v Rumburku doživotní trest ve věznici s ostrahou. Podle něj zabíjela pacienty vysokými dávkami draslíku od roku 2010 do června 2014. Revizní zdravotní posudek přitom otravu draslíkem vyloučil. Advokátka Marešové proto bude žádat zproštění viny své klientky.
Vrchní soud v Praze propustil z vazby bývalou zdravotní sestru Věru Marešovou. Obžaloba ji viní ze šesti vražd pacientů v nemocnici v Rumburku na Děčínsku. V případě uznání viny jí hrozí až výjimečný trest.