Představitelé strany podezřelé z extremismu mohou být za určitých okolností sledováni německou civilní kontrarozvědkou pomocí zpravodajských postupů včetně odposlechů.
„Musíme počítat s tím, že jsou síly a aktéři, kteří mají zájem na tom, aby narušili utajení zasedání vlády,“ uvedl šéf premiérovy kanceláře Jan Grabiec.
Polská národní prokuratura koupila program, k němuž nemusí mít pravomoci. Skupina státních zaměstnanců ho měla používat proti úředníkům, žalobcům a soudcům kritickým k justiční politice a ministrovi.
Dohodu oznámil právník prince Harryho. Londýnský vrchní soud loni v prosinci rozhodl, že se Harry stal obětí odposlouchávání telefonu ze strany mediálního domu Mirror Group Newspaper.
Generál si také postěžoval na problémy s povoláváním nových vojáků po odvolání zkušených náčelníků mobilizačních center. Na frontě tak chybějí čerstvé síly.
Algoritmus používaný v komerční verzi rádiové sítě TETRA spoléhá na slabý šifrovací klíč, který lze snadno prolomit. Útočníci tak mohou sledovat komunikaci v síti a případně podvrhnout falešné zprávy.
Mluvčí Bílého domu nechtěl informace o možné čínské základně komentovat. Uvedl ale, že USA vědí „o snahách Čínské lidové republiky investovat do infrastruktury, která může mít vojenské využití“
Proč má ruská ambasáda „uši“? Možná proto, aby nás lépe slyšela. Mezinárodní investigace zjišťovala, co dělají na střechách ruských velvyslanectví v Evropě tajemné budky.
Michal Kolodziejczak upřesnil, že tajné služby ho měly odposlouchávat ve volebním roce 2019, kdy se Agrounie rozhodovala, jestli do voleb půjde jako politická strana.
Právník a bývalý politik Roman Giertych nebo prokurátorka Ewa Wrzoseková jsou podle informací americké tiskové agentury a firmy Citizen Lab dalšími v seznamu kritiků vlád v mnoha zemích na světě.
Jedna kauza střídá před volbami druhou a jedno obvinění vytlačuje druhé. U nařčení prezidenta Miloše Zemana, že jej odposlouchává Bezpečnostní informační služba bychom se ale přesto měli zastavit.
Bártu s Petržílkem policie obvinila před sedmi lety. Kriminalisté tvrdí, že Bárta jako majitel bezpečnostní agentury ABL navedl tehdejšího agenta BIS Petržílka, aby vynesl citlivé dokumenty.
„‚Kolik jsem za to zaplatil? Milion nebo dva?‘ Nepřímo se v tom rozhovoru přiznal, že tu nahrávku odkoupil,“ řekl novinář Marek Vagovičov o svém starším interview s Haščákem.
Soukromí není opak bezpečí, jak se nově snaží tvrdit Rada Evropské unie. Bez šifrované komunikace přijde řada lidí k úhoně, a zločince to stejně nezastaví.
Policie zajistila na serverech podezřelá zařízení, která nyní prozkoumají znalci. Pokud se podezření potvrdí, mohlo by jít o jedno z největších ohrožení kybernetické bezpečnosti na Slovensku.
Když se řekne na Slovensku „gorila“, málokomu se v těchto dnech vybaví zvíře v zoologické zahradě. Každý si hned vzpomene na největší korupční aféru za dobu existence samostatného Slovenska.
O téhle zprávě od pondělního odpoledne spekuloval celý polský twitter. Liberální Gazeta Wyborcza popisuje nahrávku schůzky předního polského politika, na které řešil stavbu dvou mrakodrapů ve Varšavě.
Pokud vás policie odposlouchávala, měli byste se to zpětně dozvědět. Jenže v praxi dostane takovou informaci jen několik lidí, jejichž hovory stát monitoroval.
Do kauzy nahrávek Babiše vstoupilo nové jméno. Exnovináře Přibila zásoboval informacemi Šabršula – policista, jehož kariéru lemují skandály s alkoholem. Nabízíme jejich přehled.
Ke zničení mluvící panenky Cayly vyzval rodiče německý regulační orgán Bundesnetzagentur, píše o tom britský server BBC. Výzkumníci tvrdí, že hackeři mohou využít zabudovanou technologii bluetooth v interaktivní hračce ke komunikaci a odposlechu, zatímco si s panenkou hrají děti.
V kanceláři pražské radní Jany Plamínkové (STAN) mohl být ukrytý odposlech. Přišli na to pracovníci bezpečnostní agentury. Ty zavolala sama politička, když si všimla, že se zřejmě hýbalo s nábytkem. Policie však případ odložila. Se zprávou přišel server Aktuálně.cz.
Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová chce sjednotit praxi při nasazování odposlechů na novináře. Policie a policejní inspekce podle ní totiž při využívání těchto skrytých metod vyšetřování chybují. Bradáčová proto vydala interní dokument pro vyšetřovatele, informovaly Lidové noviny.
Tradiční samovar v Rusku obyčejně slouží k přípravě horkého čaje nebo jako dekorace. Tajné služby ale pro něj našly ještě další uplatnění a nasadily do něj štěnici. Debaty u čaje se tak vymstily třem vysoce postaveným ruským úředníkům, kteří skončili ve vazbě kvůli údajným úplatkům. Informoval o tom server ruské televize Russia Today.