Fico je teprve třetím premiérem země Evropské unie, který od začátku války Kreml navštívil. Prvním byl hned na začátku války rakouský kancléř Nehammer, letos v červenci za Putinem přijel Orbán.
Když se Robert Fico léčil po atentátu v banskobystrické nemocnici, slovenská vláda o ní mluvili v superlativech. Teď je znovu v centru dění. Nikde jinde totiž nepodalo výpověď tolik lékařů jako zde.
Huliak premiéra Fica otevřeně vydírá. Pokud by premiér jeho požadavkům vyhověl, vzniklo by riziko, že by se mohli ozvat i další nespokojení poslanci, kteří by chtěli pro sebe také nějaké výhody.
Slovenská hymna Nad Tatrou sa blýská je v posledních dnech a týdnech tématem velkých debat, které rozdělují společnost. Ministerstvo kultury si totiž objednalo její nové aranžmá.
Pokud na sebe nějak upozornila, tak svými přešlapy, které byly hodně medializované. Například když v projevu při výročí vzniku národní transfuzní služby citovala z románu Dracula.
Pokud zkušený Šefčovič přežije „grilování“ poslanců Evropského parlamentu a Komise bude jako celek potvrzena, stane se zástupce Slovenska nejdéle sloužícím eurokomisařem v historii EU vůbec.
Samotný Šimečka v reakci na své odvolání uvedl, že premiér Robert Fico válcuje slovenskou demokracii stejně jako kdysi Vladimír Mečiar v polovině devadesátých let.
Začátek plnění předvolebních slibů vlády Roberta Fica vyvolal v Bruselu poměrně velkou pozornost. Snížila tresty za ekonomickou kriminalitu a začala rušit speciální prokuraturu.
V červnu svou stranu vedl jako kandidát do eurovoleb, ale překročení pětiprocentní hranice mu uniklo o osm setin procenta. Teď Sulík uvedl, že po 15 letech v politice potřebuje získat odstup.
Letos uplynulo 80 let od vypuknutí Slovenského národního povstání. Kulaté výročí si Slovensko připomnělo velkolepými oslavami, které se soustředily hlavně do Banské Bystrice.
Bývalý šéf slovenské speciální prokuratury Dušan Kováčik byl před čtyřmi lety odsouzen na osm let za korupční kauzu. Před několika dny byl ale popuštěn na svobodu.
Brusel je na Slovensku představován jako vzdálené centrum Evropské unie, které nerozumí zájmům Slovenska. Teď se ovšem Ficův kabinet obrací právě na něj, aby pomohl s obnovením dodávek ropy.
Výsledek Směru je pozoruhodný i proto, že pravděpodobně nezafungoval efekt, který očekávali mnozí analytici – a sice že voliči na Slovensku se budou solidarizovat se zraněným premiérem.
Když se Slovenská národní strana dostala po loňských volbách znovu do parlamentu, dosáhla jen 5,6 procenta hlasů. Pro jejího šéfa Andreje Danka to byl ale i tak velký úspěch.