Za hodinu sbírání odpadků teplý oběd zdarma. Na tomto principu funguje v Kroměříži od letošního roku projekt Stravenka. Lidé bez domova tam dostávají každý den za odpracovanou hodinu pásky na zápěstí.
Země tak chce omezit znečištění, které ohrožuje lidské zdraví a životní prostředí. Splnil se tak cíl řady místních aktivistů, již po léta o tento zákaz usilovali.
Václav Šťovíček je předseda spolku Ekokul, který přetváří veřejný prostor v Litvínově. „Vzniklo to z nudy,“ říká v seriálu Narozeni do svobody, který představuje mladé inspirativní osobnosti.
Zatím není známo, zda byl prezident Jun Sok-jol v době dopadu odpadu v areálu. Bezpečnostní služba hlavy státu uvedla, že mezi odpadky nebyly žádné nebezpečné předměty.
Máme k dispozici mnoho průzkumů, které jednoznačně říkají, že občané v České republice chtějí vidět lepší ekologické chování. Jsou si vědomi, že to klima jsme si pokazili sami, říká Štefánková.
V Ostravě přivezou nákladní auta na městskou skládku každý den desítky tun odpadu z vytopených oblastí. Množství věcí na vyhození je pětkrát větší než v běžné dny.
Evropská unie, a tedy i Česká republika, se zavázala do roku 2030 snížit plýtvání jídlem na polovinu. A právě podobné výzkumy můžou podle vědců ukázat, na co se zaměřit.
Severokorejské balony doposud nezpůsobily v sousední zemi žádné větší škody, nicméně vzbuzují obavy, že Pchjongjang by je mohl využít pro přenos nebezpečných biologických a chemických látek.
Zastupitelé opět diskutovali o projektu, který loni zastavili. Tehdy tím popudili zástupce okolních krajů, kteří počítali s tím, že smetí z jejich skládek skončí v brněnském kotli.
„Každý lezec (na Mount Everestu) v průměru vyprodukuje 250 gramů exkrementů denně a stráví ve vyšších táborech dva týdny,“ řekl Diwas Pokhrel, první viceprezident Everest Summiteers Association.
Do hnědých popelnic se většinou nesmí házet živočišný odpad, jako třeba zbytky vařených potravin. Každý druh bioodpadu se totiž rozkládá jinak a v kompostárnách by to mohl být problém.
Pokud nejsou malé tlakové nádoby od laků na vlasy, deodorantů nebo repelentů prázdné, při dalším zpracování může hrozit výbuch. Jak se to stalo třeba loni v areálu Pražských služeb.
Odpad, v němž se občas vyskytnou také domácí spotřebiče, podle Furtuly unášejí přítoky Driny, když v nich po přívalových deštích nebo tání sněhu stoupne hladina vody a zaplaví místní skládky.
Problém je v tom, že je hora pro každého snadno přístupná. Na stanici Gogome, pátou z celkových deseti, se podle CNN dostane 90 procent všech návštěvníků hory, vede tam totiž silnice.
Radnice chce znovuzavedením poplatku zejména snížit finanční zátěž města. Ročně totiž svozové firmě zaplatí okolo 45 milionů korun. A do několika let to může být více.
Manželé Dolanovi začali odpadky uklízet během svého tříletého pobytu v Barceloně, kde ve volném čase čistili pláže. Pokračovali s tím i při dalších cestách, při kterých se snažili o šíření osvěty.
Cílem zkoušek je vyvinout takové nádoby, které by člověk mohl snadno obsluhovat, ale do kterých by se volně žijící medvědi nedostali a nemohli v nich shánět snadnou „kořist“.
Na rozdíl od organického materiálu, který se rozloží maximálně za pár let, plasty zůstávají a živočichové tak mají ve volném oceánu příležitost na plastu přežít a rozmnožovat se.
Místo vůně z pekáren zápach nevyvezeného smetí. Jak Pařížané žijí s odpadky před svými domovy a restauracemi? A co na současný stav říkají samotní popeláři?
Páchnoucí nedopalky cigaret mohou být vítanou surovinou pro výrobu speciálních filtrů. Vědci ze zlínské Univerzity Tomáše Bati vyvinuli metodu jejich zpracování na nanovlákna.