Velkou Británii čekají ve čtvrtek parlamentní volby. Těžké rozhodování čeká voliče ve Skotsku. Pozice tamní nejsilnější politické strany, tedy skotských nacionalistů se po řadě skandálů silně otřásá.
V severoněmeckém Stade poblíž Hamburku začala výstavba nového pevninského terminálu pro zpracování a další transport zkapalněného zemního plynu. Česko v něm bude mít pronajatou kapacitu od roku 2027.
„Potřebujeme palestinskou jednotu,“ řekl s tím, že je ochotný jednat i s Hamásem. „Rusko pozvalo všechny palestinské frakce na jednání do Moskvy 26. února. Zda tam bude i Hamás, není jasné,“ dodal.
Karel III. v doprovodu manželky Camilly přiletěl do keňského hlavního města v pondělí večer. V úterý dopoledne jej ve svém sídle slavnostně a s vojenskými poctami uvítal keňský prezident William Ruto.
Na co se samozřejmě všichni těší, je noční ohňostroj. Ten ve Filadelfii ozářil nebe už o několik dnů dřív. Hlavní pyrotechnická podívaná je ale vždycky ta 4. července večer.
Tchajwanské ministerstvo obrany uvedlo, že zaregistrovalo v blízkosti ostrova 12 čínských válečných plavidel a 91 čínských vojenských letadel, z toho 54 překročilo střední linii Tchajwanského průlivu.
Po schválení reformy trestního zákoníku již není premiér Katalánska Puigdemont stíhán za vzpouru, ze které byl obviněn v roce 2017 po vyhlášení referenda za nezávislost Katalánska na Španělsku.
Novaja gazeta pozastavila kvůli cenzuře vydávání listu v březnu. V dubnu vznikl web Novaja Gazeta Europe se sídlem v Rize. V září soud prohlásil licenci listu Novaja gazeta za neplatnou.
Česká republika by měla získat přibližně 16,7 miliardy Kč. Státy se na definitivní podobě finanční podpory ještě budou muset shodnout s Evropským parlamentem.
Kromě KLDR uznávají samostatnost obou separatistických republik jen další dvě země – Rusko a Sýrie. Moskva tak učinila v únoru krátce před zahájením útoku proti Ukrajině.
Tisíce lidí ve Walesu protestovali za nezávislost. Wales je sice spojen s Anglií už několik set let, ale i zde lidé začínají tuto unii zvažovat. Hlavně pak kvůli hnutí za nezávislost ve Skotsku.
Francouzská vláda je ochotna „jít až k autonomii“ pro Korsiku, řekl v úterý ministr vnitra Gérald Darmanin. Na ostrově s historicky silným nacionalistickým hnutím již dva týdny roste napětí.
Demonstranti požadovali kromě nezávislosti Skotska na Velké Británii také odstoupení premiéra Borise Johnsona. Účastník protestu a poslanec Stephen Flynn Johnsona označil za zkorumpovaného lháře.
Emmanuel Macron jako první francouzský prezident v sobotu přiznal, že 17. října 1961 byly v Paříži spáchány zločiny, které se úřady snažily desítky let krýt. Podle jeho slov je to neomluvitelné.
Disciplinární režim polských soudců odporuje právu Evropské unie, uvedl unijní soud. Orgán rozhodující o trestech pro soudce není podle verdiktu nezávislý.
Nová výstava ukazuje zájemcům důležité okamžiky ukrajinských dějin až do současnosti. Venkovní expozici na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze připravil Ústavu pro studium totalitních režimů.
Strany usilující o nezávislost Skotska získaly ve volbách většinu křesel. To jim dává prostor k prosazení dalšího referenda o odtržení od zbytku Spojeného království, vláda v Londýně to ale odmítá.
„Konání referenda o nezávislosti nezáleží na Johnsonovi, ale na lidech, který ve Skotsku žijí. Na skotském národě. Pokud si přeje rozhodnout o svém osudu, nikdo mu v tom nemůže bránit,“ říká Salmond.
Britský premiér Boris Johnson tvrdí, že referendum z roku 2014 bylo jednoznačné, mělo by se respektovat a žádné další by se v blízké budoucnosti konat nemělo.
Má se za to, že guvernér stál za hromadným vražděním místních obyvatel. Rozhodnutí přivítala organizace Berlin Postkolonial, která také volala po změně názvu ulice.