V koníčku, těšícím se stoupající oblibě, nevidí ruské úřady, pravoslavné duchovenstvo, ani prorežimní umělci nic nevinného. Naopak odhalují v kvadrobiku hrozbu, aby zničila „tradiční“ ruské hodnoty.
„Je to píseň připomínající sebelásku,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál Aiko, vlastním jménem Alena Shirmanova, o písni Pedastal, se kterou ve Švédsku vystoupí.
Od uvedení filmu Titanic v roce 1997 se mezi fanoušky rozrostla debata, jestli by se na plovoucí kus dřeva nevešel i Rosin milenec Jack, a nezachránil se tak od smrti v mrazivém Atlantiku, popsal BBC.
Kostýmy německých herců a hereček, například šaty macechy, ale na Barrandově nenajdeme, mají je v držení německé produkce. „Máme tu ale zdařilou kopii netopýřího klobouku,“ říká Eva Žambochová.
Zatímco v minulosti vedla výtvarníky k recyklaci a opakovanému používání materiálů nouze a nedostatek látek, dnes je motivem potřeba šetřit finance i prostory ve skladech.
V Berlíně k zákazu přistoupili kvůli stížnostem turistů i místních. Muži v kostýmech vojáků měli na návštěvníky nevybíravě naléhat, aby jim za společnou fotografii u kontrolního stanoviště zaplatili.
U začátků této akce stál dánský majitel cirkusu a žonglér Christian Nielsen alias Profesor Tribini. Cílem je během čtyř dní šířit vánoční radost a setkávat se s ostatními.
Jednou do roka se mají židé podle náboženských předpisů pořádně opít. Je to na jejich nejradostnější svátek Purim, ke kterému patří také pestré převleky.
Na 4000 kostýmů rozprodala amsterodamská opera sběratelům, divadelním souborům a dalším nadšencům. Instituce potřebuje místo na rekvizity pro budoucí představení.
Sezona alpského lyžování nezačíná jen pro závodníky, ale také pro jejich fankluby. Ty se v rakouském Söldenu promenovaly při tradičním průvodu a některé byly opravdu pozoruhodně vybaveny a vyšňořeny.
Stále více Čechů slaví poslední říjnovou noc Halloween. Za děsivé kostýmy, dýně a svíčky utratí i tisíce korun. Halloween tak patří stejně jako Vánoce, Valentýn a Velikonoce ke svátkům, kdy mají obchodníci největší tržby.
Než se slavná česká operní pěvkyně Jarmila Novotná vydala na divadelní turné, zabalila si s sebou desítky kufrů s kostýmy. Některé z nich jsou k vidění v Obecním domě v Praze. Právě tady v roce 1946 na prvním poválečném vystoupení v Československu několikrát vyprodala Smetanovu síň.
Na Pražském hradě se bude dnes lhát a intrikovat. Pod širým nebem v prostorách Nejvyššího purkrabství začínají Letní shakespearovské slavnosti, a to hrou Mnoho povyku pro nic. Její děj ze Sicílie 16. století je plný pletich a zákeřných pomluv, které vznikají kvůli lásce. Režisér Jiří Menzel do inscenace alžbětínského dramatika obsadil nejenom Petra Čtvrtníčka a Radúze Máchu, ale i Petru Horváthovou. Ta se mimochodem musela naučit chodit a tančit v krinolíně.
Zapomenout na starosti každodenního života, i to je jeden z cílů brazilského karnevalu. Rio de Janeiro má jinak svých problémů dost, teď ale jako by tuny odpadků v ulicích, přecpané autobusy a kolabující doprava nikomu nevadily. V hlavní roli je zábava, a to masová. Největší karnevalové průvody přitáhnou na jedno místo i přes milion lidí.
Zatímco mnohé světové filmové hvězdy šijí u drahých módních návrhářů, herci pražského Národního divadla se oblékají jinde. Na pražské Floře, kde už desetiletí stojí rozlehlý areál dílen Národního divadla. Tam vznikají všechny kostýmy a dekorace k představením. Toto zázemí Národního divadla nemělo řadu let ředitele, od nového roku mu šéfuje scénograf a kostýmní výtvarník Martin Černý.