„Než vystoupáte na rozhlednu, zapomenete na starosti, necháte je někde dole a pak už se jenom rozhlížíte po kraji a po naší krásné přírodě,“ popisuje předseda Klubu přátel rozhleden Vladislav Šembera
„Jak je něco moc strojeného, není to moc pro mě. Jinak všechno hraju rád. Záleží také na tom, jak se vyspím, jakou mám náladu, ale snažím se hrát vždycky naplno,“ popisuje herec Jan Hraběta.
Dekoratéři museli být ve filmu Nosferatu dobově přesní. „Dobovost byla opravdu až tak precizní, že jsme byli v Německu v roce 1838 – a ne v roce 1840,“ říká výtvarnice Brentnerová pro Radiožurnál.
Na Kubě funguje wifi jen ve velkých městech. To znamená, že jsem se mohl vydat jakýmkoliv směrem a bylo to velmi dobrodružné, říká pro Radiožurnál herec Tomáš Hanák.
Vlněné sestry. Pletařské influencerky, které se zviditelnily společným podcastem, stojí také za stejnojmenným internetovým obchodem s přízemi. V pořadu Host Radiožurnálu hovoří i o potřebě párání.
„Každému hendikepovanému je potřeba najít ideální místo a ideální míru nároků, aby mohl rozvinout svůj potenciál,“ shodují se Šimon Ornest a Ladislav Angelovič z kapely The Tap Tap.
„Práce v potravinářském průmyslu mi jednoho dne přestala dávat smysl. Chtěla jsem zkusit něco nového, něco jiného,“ popisuje Čivrná začátek své cesty od prodavačky až do Nemocnice Vrchlabí.
Budou mít zemědělci kvůli AI systémům méně práce? „Systémy, které se vyvíjejí, naopak řeší to, že zaměstnanců, kteří chtějí v zemědělství pracovat, není dostatek,“ přibližuje děkan Petr Bartoš.
„Ženy se zajímají o to, jak ta fotografie vypadá, takže jsem ženská, protože vůbec nerozumím tomu, co se ve foťáku děje,“ říká v pořadu Host Radiožurnálu fotograf Václav Šilha.
„V benediktinských klášterech byly zahrady povýšeny i ve spirituálním slova smyslu, protože v nich mohli být pochováni zemřelí bratři. Ale nevíme to přesně,“ poposuje Jarmila Skružná.
Do Varů přijela se soutěžním snímkem Světýlka. „Je to po 27 letech, co mám film v soutěži, před 27 lety to bylo Zapomenuté světlo,“ připomíná. „Příště to budou ‚Baterky‘,“ směje se.
„Byl to takový paradox – protože jsem její dcera, tak jsem se tomu vyhýbala. A když už jsem se do toho rozhodla jít, zjistila jsem, že je to objektivní překážka, že jsem její dcera.“
Teď se připravuje na koncert ve Foru Karlín, bude se také točit další série Metody Markovič. „Je to skvělý projekt, na který se diváci těší už teď,“ říká Adam Mišík v rozhovoru pro Radiožurnál.
„Pro reportážní fotografii je nutné být připraven a pohotový, snažit se přemýšlet o samotné scéně jak fotografické, tak o významu,“ říká pro Radiožurnál vítěz Czech Press Photo Roman Vondrouš.
„Milovat nestačí, protože by to mohlo znamenat slepou lásku bez hranic, a to bychom nevychovali děti, které jsou schopné obstát s nějakou odolností v dnešním světě,“ říká psycholožka pro Radiožurnál.
Než se dostane kosmetika k zákazníkům, tak projde složitým procesem, kdy její nezávadnost zkoumají toxikologové, říká hodnotitelka bezpečnosti kosmetiky. Zároveň varuje před parfemovanými výrobky.
„U nás na klinice běží výzkum biologické léčby ve smyslu biologického ovlivnění hojení chrupavky,“ popisuje v rozhovoru Vojtěch Havlas, lékař basketbalové reprezentace.
Hostem Radiožurnálu byl známý český ortoped Jan Bartoníček, který zkoumal kostru Karla IV. a jeho četná poranění. Kde k nim Otec vlasti přišel a jak ovlivnila zranění jeho život?
Jan Tománek je specialista na dálkové závody v triatlonu nebo na lyžích. Je vicemistrem světa v celém Ironmenu a dvojnásobným mistrem světa v polovičním.
Český extraligový hokej sleduje z profesních důvodů, světový šampionát na Slovensku si ale užívá. Vladimír Šindler, předseda komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje odpískal přes 800 zápasů.
Garden Food Festival je poprvé v Praze. Na pražské Invalidovně, kde se gurmánská událost koná, vařil i michelinský kuchař Radek Kašpárek, který byl také víkendovým hostem Patricie Strouhalové.