Čeští vědci objevili model léku na vzácné onemocnění, takzvaný Angelmanův syndrom, kterým trpí na světě 500 tisíc lidí. Patří k nim i malý Oliver. Na cestu k léčbě ale potřebují 22 milionů korun.
Martínek se vzácným onemocněním potřeboval sehnat rychle peníze na léčbu, ale sbírce se nejdřív vůbec nedařilo. Stomilionová cílová částka se zdála jako nedosažitelný cíl.
Martínek trpí závažnou genetickou chorobou a na jeho léčbu se vybralo přes 150 milionů korun. Po operaci v Montpellieru se s jeho otcem sešel redaktor Martin Balucha.
Dvouletý chlapec se vzácnou genetickou poruchou, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali víc než 150 milionů korun, se ve středu v nemocnici ve francouzském Montpellier podrobil operaci.
Vědci z amerického Oregonu poprvé úspěšně pozměnili „špatný" gen v lidském embryu, jehož vada vyvolává srdeční selhání ohrožující život. Podle odborníků jde o milník v genetickém výzkumu.
Jedenáctiměsíční Charlie Gard bez pomoci lékařů nemůže dýchat ani se hýbat. Britské soudy povolily jeho odpojení od přístrojů, jeho rodiče přesto boj proti vzácnému onemocnění nevzdávají.
Podle nové dohody gynekologů s pojišťovnami by peníze za vyšetření těhotných žen měly jít gynekologům, a nikoli laboratořím, které testy genetických vad dítěte provádějí. Panují tak obavy, že gynekolog balík peněz vyčerpá a nepošle pacientku na důležitá vyšetření.
Rodiče hyperaktivních dětí si mohou alespoň trochu oddechnout – studie britských vědců dokazuje, že hyperaktivita s poruchou pozornosti není žádný „sociální konstrukt“, ale genetické onemocnění.