Hladík zůstává kandidátem na ministra životního prostředí. Podal nám vysvětlení, tvrdí Jurečka
Celostátní výbor KDU-ČSL podpořil nominaci Hladíka na ministra životního prostředí. Má nahradit Annu Hubáčkovou, která končí ze zdravotních důvodů. Po jejím odchodu povede resort dočasně ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Jmenování Hladíka ministrem chce Jurečka stihnout do konce listopadu. Premiér Petr Fiala (ODS) rozhodnutí lidovců respektuje, osobně se s Hladíkem setká.
Fiala uvedl, že rozhodnutí lidovců podpořit nominaci Hladíka respektuje, osobně se s ním setká. „Věřím, že veřejnosti vše transparentně vysvětlí,“ řekl Fiala.
Hladík se měl kvůli jmenování ve čtvrtek sejít s prezidentem Milošem Zemanem. Lidovci schůzku odvolali kvůli úternímu zásahu policie v Hladíkově kanceláři na brněnském magistrátu. Policisté v kauze privatizace městských domů požádala Hladíka o podání vysvětlení.
Kandidát na ministra Hladík: Trestní řízení se mě netýká. Možnou nominaci přenechám vedení strany
Číst článek
Hladík zopakoval, že nebyl z ničeho obviněn a s policií spolupracoval. Do budoucna chce očistit své jméno, uvedl. Podle Jurečky Hladík vedení strany vše jasně vysvětlil a vzhledem k tomu, že nespáchal nic nezákonného, tak se za něj předsednictvo i celostátní výbor lidovců postavily. Celostátní výbor má 39 členů, podle informací ČTK byla čtvrtina členů proti této podpoře.
Kandidát na ministra také uvedl, že policii poskytl veškeré podklady, zpřístupnil jim svoji kancelář, e-maily, diář i listinné záležitosti. Podal také vysvětlení. „V tuto chvíli mě policie dále nekontaktovala, pokud by se tak stalo, tak jsem samozřejmě připraven odpovědět na jakékoliv dotazy,“ popsal.
Podle Jurečky byla výrazná většina celostátního výboru strany pro podporu Hladíka. „Pro mě osobně to, že někdo je osloven policií, jde podat vysvětlení, případně dá k dispozici prohlídku své kanceláře a korespondence, není důvod pro to, abych člověka vyoutovat z politického a veřejného života," vysvětlil.